25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Prandelli yabancı seçimini yaptı!

İtalyan Hoca, yeni sezonda Sneijder, Melo, Muslera, Alex Telles, +golcüyü 11'de düşünüyor. Bruma, Amrabat ve Chedjou kulübede olacak.

24 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 24 Temmuz 2014 Perşembe 10:44

İtalyan Hoca, yeni sezonda Sneijder, Melo, Muslera, Alex Telles, +golcüyü 11'de düşünüyor. Bruma, Amrabat ve Chedjou kulübede olacak.

G.Saray yeni sezonda yabancı konusunda elden çıkarma sorunu yaşarken Cesare Prandelli'nin de 5+3 formülü belli oldu. Yabancı transferinde 1 tane oyuncu alma ihtimali olan Prandelli, golcü veya stoper konusunda plan yapıyor. Akşam'ın haberine göre Prandelli, hazırlık maçları ve ikinci kampın sonunda son kararını verecek. Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacağı için zaman sorunu olmayan Aslan, son yabancısını 1 Eylül'de kadrosuna dahil edecek.

GOLCÜ VE STOPER ALINIR MI?

10 yabancısı bulunan ama Dany, Eboue, Lucas Ontivero'yu gözden çıkartan Aslan'ın mevcut sistemde kullanacağı 7 yabancısı var. Yeni sezonda 5+3 kontenjanı var. Prandelli bu konuda 11'deki 5'lisini neredeyse belirledi. Sneijder, Melo, Muslera dünya yıkılsa kadrodaki yerini alacak. Alex Telles de 4. yabancı olarak 11'deki yerini sürekli bulacak. 5. yabancı olarak yabancı golcü olacak. Amrabat ve Bruma Burak oynadığında dönüşümlü 11'de kullanılacak. Bruma sakatlığı nedeniyle her maç oynayamazken Amrabat da çilingir olarak kulübede olacak. Stoper alınırsa Chedjou gönderilecek.

PRANDELLİ'NİN 11'İ

Muslera - Veysel, Semih, Koray, A.Telles - Melo, Selçuk, Olcan, Sneijder, Amrabat (Bruma) - Burak

YABANCI DURUMU

1- Snejder
2- Muslera
3- Melo
4- A.Telles
5- Amrabat
6- Bruma
7- Chedjou
8- Golcü

KADRO DIŞI 

Eboue
Lucas
Dany