28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

Rio Ave Teknik Direktörü Mario Silva: Gruplara kalmaya çalışacağız

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi 3. Ön eleme maçındaki rakibi Rio Ave'nin teknik direktörü Mario Silva maç öncesi açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle maçın seyircisiz oynanacak olmasına dikkat çeken Silva, 'Futbol içindeki herkes bu maçları taraftarla beraber oynamak ister' dedi. Silva öte yandan yarın ellerinden geleni yapıp gruplara kalmaya çalışacaklarını belirtti.

23 Eylül 2020 Çarşamba 21:31 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 Çarşamba 21:31

Portekiz ekibi Rio Ave'nin teknik direktörü Mario Silva, UEFA Avrupa Ligi 3. eleme turunda yarın Beşiktaş ile yapacakları karşılaşmadan galip ayrılmak istediklerini söyledi.

Silva, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında Beşiktaş'ın çok önemli bir kulüp olduğunu belirterek, "Futbol içindeki herkes bu maçları taraftarla beraber oynamak ister. Kesinlikle Beşiktaş da taraftarıyla oynamak istiyordur. Fakat bunun bizim için avantaj olacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu bir final maçı. Şansları yüzde 50 yüzde 50 olarak görüyorum." diye konuştu.

"GRUPLARA KALMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

İstanbul'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Portekizli çalıştırıcı, "Çok önemli bir maça çıkacağız yarın ama elimizden geleni yapıp gruplara kalmaya çalışacağız." ifadesini kullandı.

Kısa dönemde çok fazla maça çıkmalarının oyuncular üzerinde yorgunluk gösterip göstermeyeceğinin sorulması üzerine Silva, "Evet ama ona göre çalışıyoruz biz. İdmanları ona göre yapıyoruz. Her futbolcudan maksimum performans almaya çalışıyorum. Maçlara bakarsak da fiziksel olarak ikinci yarılarda düşmediğimizi görebilirsiniz. Sonuç almaya odaklı oynuyoruz, o yüzden problem olduğunu, yorgunluk olduğunu söyleyemem şu an için." değerlendirmesinde bulundu.