03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

Sabri Sarıoğlu'na bir şok daha!

Cesare Prandelli’nin kadro dışı bırakmasıyla büyük şok yaşayan Sabri Sarıoğlu, bir kez daha sarsıldı.

31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 09:37
Cesare Prandelli’nin göreve geldikten sonra 11 Temmuz’da kadro dışı bıraktığı ve Avusturya-Macaristan kampına götürmediği Sabri, takıma dönse bile artık kaptan olamayacak.
 
A2 takımıyla çalışan Sabri için, Başkan Ünal Aysal, “Kimsenin Sabri’ye özel, olumsuz bir yaklaşımı yok. Şansı sürüyor” demişti. Bu da ‘Reis’ lakaplı oyuncu için umut olmuştu. Ne var ki Sabri, Prandelli’nin gözüne girmeyi başarsa da artık Galatasaray’da kaptanlık bandını takamayacak.
 
SEÇİMİ FUTBOLCULARINA BIRAKTI
 
Son 2 sezonda ‘birinci kaptan’ olarak sahaya çıkan Sabri’nin takıma dönüp dönmeyeceği de Belçika’daki ikinci kampa gidip gitmemesiyle netleşecek. Sabri’nin son verilerini inceleyecek olan İtalyan hoca, 30 yaşındaki futbolcuyu ikinci kampa götürüp götürmemeyi kararlaştıracak. Peki yeni kaptan kim olacak? İtalyan medyasının “Melo’yu kaptan yapacak” iddialarına karşın Prandelli, bu kararı futbolcularına bıraktı.
 
İKİNCİ KAPTANI YÖNETİM BELİRLEDİ
 
Kaptanlık seçimini ne kendisi ne de yönetimen bırakan Prandelli, “Kaptanınızı kendiniz seçeceksiniz” diyerek, kararı futbolcularına bıraktı. Oyuncular da geçen yıl Sabri ve Hakan Balta’dan sonra üçüncü kaptan olan Selçuk İnan’ı birinci kaptan olarak seçtiler. Yönetim tarafından ikinci kaptan Sneijder olarak belirlerken, yine futbolcuların talebiyle üçüncü kaptan da Hakan Balta olarak belirlendi. Bu saatten sonra Sabri için tek hedef takıma yeniden dönebilmek olacak.
 
GEÇEN SEZONUN KAPTANLARI
 
1-SABRİ SARIOĞLU
2-HAKAN BALTA
3-SELÇUK İNAN
 
YENİ SEZONUN KAPTANLARI
 
1-SELÇUK İNAN
2-WESLEY SNEIJDER
3-HAKAN BALTA
 
 
 
Kaynak: Hürriyet