04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Şampiyon sporcunun bacakları bu hale geldi

101. Fransa Bisiklet Turu'nda 21 etap sonunda Astana takımından İtalyan Vincenzo Nibali, genel klasmanda birinciliğin sahibi oldu. Ancak en büyük dikkati Polonyalı bisikletçi Bartosz Huzarski çekti.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 28 Temmuz 2014 Pazartesi 17:43
Bartosz Huzarski, 18.Etabın ardından paylaştığı fotoğrafla takipçilerine büyük şaşkınlık yaşattı. Huzarski, Facebook hesabından bacaklarının fotoğraflarını paylaşırken doping tartışmalarını da beraberinde getirdi. Bacaklarındaki damarların tamamı ortaya çıkan Huzarski'nin yayınladığı fotoğrafın ardından kan dopingi yaptığı iddia edildi.
 
Polonyalı 33 yaşındaki bisikletçi yapılan eleştirilerin ardından böyle bir tepki alacağını tahmin etmediğini söylerken, "bacaklarımın bu denli bir karışıklığa neden olacağını bilmiyordum. Yüksek sıcaklıkta ve sert bir yarıştan sonra böyle bir görüntünün ortaya çıkması oldukça normal" diye konuştu. Bu fotoğrafın altına yorum yazanlar ise durumun sağlıksız, anormal ve olanaksız olduğunu belirtirken, doping konusunda yorum yapanların sayısı ise bir hayli fazlaydı.