04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Gazişehir Gaziantep Genel Müdürü Nizamettin Keremoğlu'nun ömür boyu futboldan men cezası alacağı iddia edildi

Geçtiğimiz günlerde Gazişehir Gaziantep, TFF 1. Lig’de geçen sezon oynanan Manisaspor-Şanlıurfaspor maçının sonucunu etkilemeye teşebbüs etme gerekçesiyle PFDK’ya sevk edilmişti.

26 Eylül 2017 Salı 07:00 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 14:31

Ajansspor'a özel açıklamalarda bulunan Şanlıurfaspor Avukatı Oytun Süllü, "Etik Kuruluna yapmış olduğumuz başvuru sonucu, olaya karışan futbolcular ile Gazişehir Gaziantep Genel Müdürü Nizamettin Keremoğlu ve Gazişehir Kulübünün Futbol Disiplin Talimatı 56. Maddesi kapsamında suç işlendiği sabit görülerek Disiplin Kurulu'na sevk edilmelerine karar verilmiştir.

Fakat Etik Kurulu kulübümüzün hakkının iadesi konusunda karar vermemiştir. Etik Kurulu'nun ilgililere ve taleplerimize yönelik bu kararına karşı gerekli itirazlar yapılacak olup, sürecin sıkı takipçisi olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan; konuyla ilgili araştırmalar devam ederken kulislerde şike iddiasında ismi geçen Gökhan Sazdağı ve Elyasa Süme'nin 2 yıl futboldan men cezası alacağı, dönemin Gazişehir Gaziantep Genel Müdürü Nizamettin Keremoğlu'nun da ömür boyu futboldan men cezası alacağı iddia edildi. Gazişehir Gaziantep'e de -12 puan ceza verileceği öne sürüldü.

Bunun yanı sıra şike iddiasında ismi geçen İsmail Haktan Odabaşı'nın para almadığı belgelerle tescillendiği için ceza almayacağı konuşuluyor.