08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Sow: Avrupa'dan teklif gelirse...

Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı, Arap ülkelerinden gelen cazip tekliflere rağmen kariyeri ve yaşı açısından böyle bir adım atmanın erken olacağını belirtti. Sow'un, yöneticilerle yaptığı görüşmede, “Burada mutluyum. Ancak Avrupa'nın büyük kulüplerinden biri beni isterse o zaman gidebilirim” dediği öğrenildi.

27 Temmuz 2014 Pazar 07:00 - Güncelleme: 27 Temmuz 2014 Pazar 12:51

Fenerbahçe’de son dönemlerde en çok merak edilen olay Moussa Sow’un takımdan gidip gitmeyeceği... Bu konuda her gün yeni bir iddia ortaya atılırken, Senegalli yıldızın takımdan ayrılmaya şu an için sıcak bakmadığı öğrenildi.

Arap kulüplerinin uzun süredir yakın takibinde olan Moussa Sow’un, kendisine gelen astronomik teklifleri geri çevirdiği belirtildi. Birçok Arap takımının resmi teklif getirdiği golcü futbolcu, futbol hayatını sarı-lacivertli takımda sürdürmek istiyor.

28 yaşındaki yıldız oyuncunun şu an Arap takımlarına gitmesinin kariyeri için doğru bir tercih olmayacağını düşündüğü, astronomik rakamlara rağmen böyle bir adım atmayacağını menajerine resmen ilettiği kaydedildi.

Fenerbahçe Yönetimi’ne 13 milyon euroya varan önerilerin geldiği, ancak Sow’un takımda kalmak istemesi nedeniyle sarı-lacivertli kulübün hiçbir takımla pazarlık masasına oturmadığı öğrenildi.

Yanal karşı

Senegalli oyuncunun, yöneticilerle yaptığı durum değerlendirmesinde, “Burada mutluyum. Ancak Avrupa’nın büyük kulüplerinden biri beni isterse o zaman gidebilirim” dediği belirlendi. Bu görüşmenin ardından da Sow’un transferi rafa kaldırıldı. Teknik Direktör Ersun Yanal’ın da sezona bir hayli arzulu ve istekli hazırlanan Sow’un takımdan ayrılmasına sıcak bakmadığı ifade edildi.

Fenerbahçe’ye 2011-12 sezonunun devre arasında transfer edilen Moussa Sow, 2.5 sezonda toplam 73 resmi maçta forma giydi. Senegalli futbolcu, bu sürede rakip filelere 37 gol bıraktı. (Milliyet)