27 Şubat 2021 Cumartesi / 15 Recep 1442
Gece modu

Tarık Çamdal ortalığı karıştırdı

Eskişehirspor ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Tarık Çamdal için Galatasaray ve Beşiktaş mücadele içine girdi.

25 Aralık 2013 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 25 Aralık 2013 Çarşamba 19:26
TRANSFERİN gözde ismi Tarık Çamdal konusunda son günlerde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Geçtiğimiz hafta Galatasaray'ın bu futbolcu ile gizlice anlaşma imzaladığı gündeme düştü ve Eskişehirspor yönetimi bunu doğrulayarak sert açıklamalar yaptı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek Tarık Çamdal için bir süredir nabız yoklayan Beşiktaş ise bu olaylardan sonra başkan Fikret Orman vasıtasıyla Tarık'a resmi olarak talip oldu. Tarık Çamdal transferinde bugün itibari ile yaşanan son gelişmeler şu şekilde:


Eskişehirspor yönetimi, Tarık Çamdal'ı etik olmayan transfer görüşmelerinden dolayı kadro dışı bıraktı. Eskişehirspor'un basın sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç ise bu futbolcunun Galatasaray ile anlaşma imzaladığını öğrendiklerini ve bu yüzden kadro dışı bıraktıklarını açıkladı. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ve yönetim kurulu üyesi Bahadır Ünalan ise Tarık'la görüşmeleri için sadece Beşiktaş'a izin verdiklerini ve anlaşılması halinde bu futbolcuyu Beşiktaş'a vereceklerini söylediler.


GALATASARAY SESSİZ, BEŞİKTAŞ İKNA ETMEYE UĞRAŞIYOR


Galatasaray cephesinden bu güne kadar konu ile ilgili olumlu veya olumsuz resmi hiçbir açıklama gelmedi. Beşiktaş cephesi ise Tarık Çamdal ile görüşüp ikna etmeye çalışıyor, ama henüz bir sonuca ulaşmış değil.


İKİNCİ MEHMET TOPUZ OLAYI YAŞANIR MI?


Tarık Çamdal konusunda yaşanan bu gelişmeler akıllara 2009 yılında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yaşanan Mehmet Topuz savaşını getiriyor. Kayserispor, 2009 yılında Mehmet Topuz'u Beşiktaş ile anlaşmasına ve forma giymesine rağmen, önce kendileriyle görüşüp izin isteyen Fenerbahçe'ye vermişti.


Tarık Çamdal konusunda şu ana kadar Eskişehirspor yönetimi haricinde Galatasaray ve Beşiktaş yönetimlerinden hiçbir resmi açıklama gelmese de kapalı kapılar ardında Tarık Çamdal savaşı yaşandığı biliniyor.