05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un borcu bitiyor

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un kulüp başkanı Erkurt Tutu, kulübün eski futbolculara ve yöneticilere toplam 4 milyon avro borcunun kaldığını söyledi.

27 Eylül 2017 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 27 Eylül 2017 Çarşamba 18:27
Tutu, basın mensuplarına kulübün mali yapısı hakkında bilgi verdi.
 
Yönetime geldiklerinde 65 milyon lira civarında borçları bulunduğuna  işaret eden Tutu, eski futbolculara borçları nedeniyle FIFA'lık olduklarını  söyledi.
 
Birkaç kez puan silme cezası ile karşı karşıya kaldıklarını ancak 2  yıl içinde borcu yavaş yavaş erittiklerini dile getiren Tutu, "Kulübün eski  futbolculara ve yöneticilere toplam 4 milyon avro borcu kaldı. Gelecek yıl borçsuz bir takım haline geleceğiz." dedi.
 
Kendi dönemlerinde, eski futbolcuların alacakları nedeniyle sorun  yaşanmadığını aktaran Tutu, "Borcumuzu bitiriyoruz ama sportif başarının  gelmemesi bizi üzüyor. Takımımızın acilen galibiyete ihtiyacı var. Bir galibiyet,  takımı moral ve motivasyon olarak yukarıya doğru taşıyacaktır. İnşallah  Balıkesirspor maçından galibiyetle ayrılırız." ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan, Yeni 19 Mayıs Stadı'nın çimlerinin bakıma alınması  nedeniyle Samsunspor'un 1 Ekim Pazar günü sahasında Balıkesirspor Baltok ile  yapacağı maçın Ankara'da oynanacağı öğrenildi.