06 Mart 2021 Cumartesi / 22 Recep 1442
Gece modu

Toker: 6 yabancılı ligin...

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Tofaş'ın antrenörü Erhan Toker, '6 yabancılı ligin gençler için sıkıntı yaratacağını düşünüyorum. Tofaş'ta genç oyuncular mutlaka sahada olacak' dedi.

30 Temmuz 2014 Çarşamba 07:00 - Güncelleme: 30 Temmuz 2014 Çarşamba 14:39

Toker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllar altyapısında çalıştığı kulüpte A Takımın başına geçmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Toker, üçer yabancı ve yerli oyuncuyla anlaşma sağladıklarını ifade etti.

Altyapıdan gelen oyuncuları da kadroya dahil ettiklerini anlatan Toker, iki yabancı oyuncu daha almayı planladıklarını dile getirdi.

 

Ligde takımlara tanınan yabancı oyuncu hakkıyla ilgili yeni uygulamayı hatırlatan Toker, "6 yabancılı ligin gençler için sıkıntı yaratacağını düşünüyorum. Tofaş'ta genç oyuncular mutlaka sahada olacak. Ligin 6 yabancıyla oynanacak olmasını, şu anda nasıl bir durum olacak, nasıl oynanacak, bu durumu kestiremiyorum ancak lig başladığında ilerleyen haftalarda bunu göreceğiz" diye konuştu.

Sezon hazırlıklarına 14 Ağustos'ta genç oyuncularla başlayacaklarını bildiren Toker, 24 Ağustos'tan itibaren Bolu'da yapacakları 10 günlük kampa kadronun tamamının katılacağını sözlerine ekledi.