26 Haziran 2022 Pazar / 27 Zilkade 1443

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu bizzat açıkladı: Tek ciddi teklif Ahmetcan Kaplan'a

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 'Şu ana kadar ciddiye yakın tek teklif Ahmetcan Kaplan için yurt dışından geldi.' diyerek Andreas Cornelius, Anastasios Bakasetas, Djaniny, Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır için çıkan transfer dedikodularına açıklık getirdi.

Fanatik19 Mayıs 2022 Perşembe 09:42 - Güncelleme:

Trabzonspor'da transferin aranan beş ismi Andreas Cornelius, Anastasios Bakasetas, Djaniny, Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır hemen hemen her gün manşetleri süslese de başkan Ahmet Ağaoğlu gerçeği açıkladı: "Tek ciddi teklif Ahmetcan Kaplan'a."

Fanatik'e konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfere ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

ANDREAS CORNELIUS, ANASTASIOS BAKASETAS VE DİĞERLERİ...

- Andreas Cornelius, Anastasios Bakasetas, Djaniny, Abdülkadir Ömür, Ahmetcan Kaplan... Bu isimlerin adı transferde geçiyor. Yıldızlarınıza teklif durumu nedir?

Ciddiye yakın tek teklif Ahmetcan Kaplan için şu ana kadar. Yurt dışından geldi. Daha Avrupa'daki takımların planlamaları ne boyutta bilmiyorum. Zaman var elbette. Sanırım bu planlama konusunda onların da önündeyiz. Ama şunu söyleyeyim; biz kadroyu genel anlamda korumak istiyoruz.

UĞURCAN ÇAKIR'IN TRANSFERİNDE SON DURUM NE?

- Uğurcan Çakır, "Burada 3 kupayı da kazandım. İki tarafı da memnun eden teklif olursa Avrupa'ya gitmek istiyorum" dedi. Kaptan için belirlediğiniz rakam hâlâ 20 milyon euro mu?

- "O kalibredeki bir oyuncunun karşılığını görmemiz lazım. Avrupa'da Uğurcan Çakır seviyesinde en fazla 4-5 kaleci var bence. Diyelim ki Çakır'ı gönderdik, yerini dolduracak bir kaleci almanız mümkün değil. Buradan dışarıya bir oyuncu 20 milyon Euro'ya gidiyorsa, aynı kalibredeki oyuncuyu Avrupa'dan 30'a 40'a alırsınız. Dolayısıyla hem kendisi hem kulübe gerçek değerinde bir rakam teklif edilirse, o zaman değerlendirmeye alınır. Bana sorarsanız, gönlüm Uğurcan'ı kadroda tutmaktan yana. Temel düşüncem, kadro yapımızı fazla bozmadan, takviyelerle daha güçlenerek devam etmek. Uğurcan'ın benim için yeri zaten çok başka. Geldiğimizde U21'deydi, 3. kaleci durumundaydı A takımda. Kısa süre sonra kaleyi kendisine teslim ettik, 4 senedir birlikte büyüdük. Bütün süreci beraber yaşadık. Kendi üzerine düşen sorumluluğun fazlasını omuzlarına alarak Trabzonspor 'un bu noktaya gelmesinde en önemli pay sahiplerinden birisi."

"UĞURCAN ÇAKIR BENİ BİLE MOTİVE EDİYOR"

- Peki Uğurcan giderse B planı var mı? Transfer dinamik süreç çünkü

- "Her zaman B, C hatta Z'ye kadar plan vardır. Uğurcan asla illa ben gideceğim diyen bir oyuncu olmadı. "Bırakın beni gideyim" lafını asla Uğurcan'ın ağzından 4 senedir duymadım. O sadece bir kaleci değil, sadece takımın önemli bir ismi değil. Maksimum sorumluluk alan, hatta zaman zaman sıkıntılı süreçlerde beni hemen arayıp, 'Başkanım iyisiniz değil mi, canınız sakın sıkılmasın. Aşılmayacak sorunlar değil.' diyerek başkanını bile motive eden karakter. Uğurcan Çakır farklı bir figür."

'ŞAMPİYONLUKTAN SONRA SÖRLOTH'LA KONUŞTUK'

- Sörloth'la yakın ilişkiniz biliniyor. Şu günlerde Fenerbahçe ve Beşiktaş 'la ciddi şekilde anılıyor. Trabzonspor'un devreye girme durumu olur mu veya Trabzonspor dışında Türkiye'de başka takım forması giyer mi sizce?

- "Sörloth'la alakalı Real Sociedad nasıl bir geri dönüş yaptı bilmiyorum. Bugünlerde satın alma opsiyonu süresi bitiyordu onların. Bir kere hoşuma giden şey; oyuncu geliyor hayatının futbolunu Trabzonspor'da oynuyor, sonrasında gidip hayatının parasını başka takımlarda kazanıyor. Sörloth'la alakalı öncelikli satın alma ya da kiralama hakkımız var. Diyelim ki A takımı Türkiye'de 2 milyon Euro verdi. Aynı miktarı Trabzonspor verirse Trabzonspor'da oynar. Burada oyuncunun da bizi istememesi pek olasılık dahilinde değil zaten. Şampiyonluktan sonra da aradı kutladı, konuştuk."

"ANTHONY NWAKAEME'YE EN YÜKSEK MAAŞI VERDİK"

- Nwakaeme'nin sözleşmesi ne olacak? Sizce bu süreçte karşılıklı olarak samimi mi ilerlediniz?

- "Kendisine takımdaki en yüksek maaşı teklif ettik, cevabını bekliyoruz. Nwakaeme ile biz Eylül ayından beri konuşuruz. 'Sezon sonunu görelim, şampiyonluk benim için her şeyden daha önemli' dedi hep. Karşılıklı görüşmelerimiz oldu. Top artık onda."

"EDGAR IE'LE BİR GÖRÜŞME YAPTIK"

- Edgar kutlamalara katıldı, sahneye çıktı. Gelecek sezon kadroda görür müyüz?

"Menajeriyle bir görüşme yaptık. Sağ olsun kardeşim 2 sene içerisinde 7. menajer ile çıktı karşımıza. Sürekli değiştiriyor. Bir ön görüşme gerçekleştirdik. Performansına, sağlık durumuna bağlı olarak öyle bir durum var."