26 Mayıs 2022 Perşembe / 25 Sevval 1443

''Türk futbolunun kanayan yarası'' Okan Buruk'tan maç sonu İrfan Can açıklaması

Süper Lig'in 21'nci haftasında evinde Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kalan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk maç sonu rakibin oyununu sert sözlerle eleştirdi. 'Bu maçta top oyunda kaç dakika kaldı buna da bakmak lazım. Türk futbolunun kanayan yarası maalesef' diyen Buruk, İrfan Can Kahveci transferi hakkında da konuştu.

23 Ocak 2021 Cumartesi 22:20 - Güncelleme:

Süper Lig'in 21. haftasında Başakşehir, sahasında Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Okan Buruk, maç sonrasında hakemleri eleştirdi. Genç teknik adam ayrıca Galatasaray'ın transfer etmek istediği irfan Can Kahveci ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

"TÜRK FUTBOLUNUN KANAYAN YARASI"

Bu maçta top oyunda kaç dakika kaldı buna da bakmak lazım. Türk futbolunun kanayan yarası maalesef. Buna da müsaade eden Türk hakemleri... Hakemlerin bir türlü maçı yönetemiyorlar çünkü eğitim almıyorlar. Her aut atışı 1 dakika sürüyor yaklaşık. Burada Rizesporlu oyuncuları suçlamak istemiyorum. Onları mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bir puanı hak ettiler. Biz galibiyeti hak etmedik. Özellikle 3. bölgedeki etkinliğimiz yetersiz. Burada bireysel özellikler geliyor. Edin Visca ve Chadli gibi önemli oyuncumuzun olmaması bu tür maçları çözmemizi engelliyor.

Kenar oyuncusu anlamında sıkıntı yaşıyoruz bunu bir kez daha gördük. Rakip de kendi sahasından çok fazla çıkmadı. Biz de düzelmek için bir şeyler yapacağız. Bunun için de transfer yapmamız gerekiyor. Özellikle hücum hattına transfer yapmamız gerekiyor. Savunmada da çok hata yaptık. Rakibin geleceği yoktu, az geliyordu, onda da penaltı yaptık. Onlara direnç verdik.

Ayrılıklar ve sakatlıklar işimizi zorlaştırıyor. Zaten geçen seneden yorgun bir takımız. 3 gün sonra Süper Kupa maçına çıkacağız. Çok maç oynuyoruz ara veremiyoruz. Süper Kupa maçını kazanarak moral bulmamız gerekiyor. Oyuncularımıza çok güveniyorum.

Lig ve Avrupa Kupası oynadık. Ne dinlendik, ne tatil yaptık. Takımımızda çok fazla yaşlı oyuncuya sahibiz. Bizim için dönüm maçları oldu. Moral bulup, güçleneceğimiz maçlar oldu.

Bunlardan birisi de Fenerbahçe maçıydı. Oradaki hakemin yaptığı hatalar, bugün de yapılan hatalar. Tekrar o hakemlere maç veriliyor. Sivasspor maçı aynı şekilde... 2 maç üst üste kazanmışız. Belki 3'te 3 yapsak Kayseri'ye gidip farklı bir şey yapacağız.

Burada tabii ki baş sorumlu benim. Kırılma maçlarımız var.

İRFAN CAN AÇIKLAMASI

Yönetimimiz gelen teklifleri değerlendiriyor. İrfan Can Kahveci ile ilgili kulübümüzün bir kararı olursa, istedikleri şartlar oluşursa ona göre biz de kendi yolumuza bakacağız. Ama şu anda da her şeyin çok yakın olduğunu söyleyemeyiz herhalde.