25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Türkiye liderliğe yükseldi

FIBA Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda ilk gün maçları tamamlanırken Türkiye, 101-51 yendiği Çek Cumhuriyeti karşılaşmasının ardından grubunda liderliğe oturdu.

KONYA(AA)25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 13:02

Konya Büyükşehir Spor ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen şampiyonada, gruplardaki ilk maçlar sonunda A Grubu'nda İtalya, B Grubu'nda Karadağ, C Grubu'nda Türkiye ve D Grubu'nda Sırbistan liderliği elde etti.

A Grubu'nda, İtalya ve Polonya aldıkları galibiyetlerin ardandan ikişer puanla ilk iki sırayı paylaştı. İlk maçlarından mağlubiyetle ayrılan Belçika ve Letonya, birer puanla üçüncü ve dördüncülükle yetinmek zorunda kaldı.

B Grubu'nda, karşılaşmalarını galibiyetle bitiren Hırvatistan lider olurken, Litvanya averajla ikinciliği elde etti. Galibiyet alamayan Fransa ve İngiltere üçüncü ve dördüncü oldu.

C Grubu'nda, aldığı farklı galibiyetle 2 puanın sahibi olan Türkiye, averajla grup birinciliğini elde etti. İlk maçını galibiyetle tamamlayan Yunanistan ikinciliği elde ederken, karşılaşmalarında yenilgi alan Bosna Hersek ve Çek Cumhuriyeti de üçüncü ve dördüncülükte kaldı.

D Grubu'nda Sırbistan ve İspanya, maçlarını galibiyetle tamamlayarak ilk iki sırayı paylaştı. Aldıkları mağlubiyetle üçüncü ve dördüncülüğe yerleşen Karadağ ve Rusya da birer puanla yetinmek zorunda kaldı.