01 Mart 2021 Pazartesi / 17 Recep 1442
Gece modu

iPhone 8, iPhone X’in gölgesinde kaldı

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu. Normalde Apple tarafından tasarlanan yeni bir ürün piyasaya sürüldüğünde mağazaların önüne uzun kuyruklar görmeye alışkınız. Fakat iPhone 8 kullanıcılarda sıraya gidecek denli büyük bir heyecan oluşturmayı başaramadı.

25 Eylül 2017 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 25 Eylül 2017 Pazartesi 15:23
iPhone 8, Apple’ın 12 Eylül’de düzenlediği etkinlikte gün yüzüne çıkmıştı. A11 Bionic işlemcisiyle yüzde 25 daha hızlı olan iPhone 8 ayrıca “Portrait Lighting” isimli yeni özelliğiyle dikkat çekiyor. Kablosuz şarj özelliğiyle birlikte gelen telefonun tasarımdaki en büyük farkı ise cam arka gövde oluyor.
 
Tanıtım etkinliğinde iPhone X’in gölgesinde kalan iPhone 8, 22 Eylül’de satışa sunuldu. Normalde yeni bir telefonun piyasaya sürülmesiyle Apple mağazalarının önünde sonunu göremediğimiz kuyruklar oluşurdu. Fakat iPhone 8 mağaza önünde sıra yaratacak kadar heyecan uyandırmadı. California’daki Apple Store’un önü neredeyse boştu. Sidney’deki mağazanın önünde ise yaklaşık 30 kişi bekliyordu. Benzer bir manzara Londra, Brisbane, Leicester ve Ottawa mağazalarının önünde de yaşandı. Yoğunluk yaşanan mağazalar ise New York ve Singapur’la sınırlı kaldı.
 
iPhone 8’in fazla ilgi görmemesinin nedeni ise iPhone X. Apple’ın 10. yılına özel tasarlanan bu amiral gemisi model çerçevesiz ekranı, Face ID teknoloji, animoji ve kablosuz şarj gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. (LOG)