08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Apple çıldırmış olmalı - iphone 6'da çılgın değişiklik!

Apple yeni amiral gemisi iPhone 6'nın ekranında büyük değişikliğe gidiliyor.Yetkililerden henüz resmi bir açıklama yok. Tüm dünya yetkililerden gelecek iPhone 6 açıklamasını bekliyor. Peki iPhone 6'da ne gibi değişiklikler var. iPhone 6'nın özellikleri neler? iPhone 6'nın teknik özellikleri değişti mi? iPhone 6 ile şarj problemi çözülecek mi?

25 Temmuz 2014 Cuma 07:00 - Güncelleme: 25 Temmuz 2014 Cuma 13:21
Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, firma 4.7 (11.9 cm) ve 5.5 (13.9 cm) inç ekrana sahip iki yeni iPhone için üretici ve tedarikçilerle 70-80 milyon adet arasında üretim için görüşmeler yapıyor.
 
Apple’ın iPhone 6 için verdiği sipariş miktarı da, iPhone 5S ve 5C için verilen 50-60 milyon adetten daha fazla. iPhone 5S ve 5C, 4 inç büyüklükte ekrana sahip. İki yeni modelin 5S’e benzer metal kasaya ve farklı renklere sahip olması bekleniyor.
 
Küçük ekranda kaldı
 
Rakipleri daha büyük ekranlı modeller çıkarırken Apple daha küçük ekranlarda kaldı. Daha büyük ekranlı akıllı telefonlar Samsung’a ivme kattı. Samsung, 2012 tarihi itibariyle Galaxy S modeliyle tüketicileri 4.8 inç’lik büyüklükte ekrana sahip telefonlarla tanıştırdı. Daha büyük boyutlu telefonları da piyasaya sundu.
 
Konuya yakın kaynaklar, Apple’ın üretim yaptırdığı ekran üreticilerinin 5.5 inç’lik üretimde sorun yaşayabileceğini de belirtiyor. Büyük ekranların, telefonun daha ince ve hafif olmasını sağlayan in-cell teknolojisini kullanması nedeniyle üretimi daha karmaşık. Apple’ın üçüncü çeyrek sonuçlarında 35.9 milyon adetlik iPhone satışı açıklaması bekleniyor. Bu da bir önceki yıla göre yüzde 15’lik artışı gösteriyor.
 
IPhone 6 ve iPhone Air modellerine ilişkin yeni bilgiler bu defa Çinli kaynaklardan geliyor. Bir süredir her iki iPhone modeline ait donanım bileşenleri hakkında bilgiler gelirken, geçtiğimiz günlerde telefonların Temmuz sonu ve ağustos ayı içerisinde seri üretime geçeceği iddia edildi. Yaşanan son gelişme ise iPhone 6 ve iPhone Air’in fiyat ve çıkış bilgisini bizlere aktarıyor.
 
19 EYLÜL'DE TANITILACAK
 
Çinli kaynaklardan tarafından internete servis edilen bir broşürde iPhone 6 ve iPhone Air’in 19 Eylül’de tanıtılacağı yer alıyor. Aynı broşürde ayrıca iPhone 6’nın 5,288 yuan (850 dolar), 5.5-inç ekranlı iPhone Air’in ise 6288 yuandan (1000 dolar) satışa sunulacağı yazılmış.
 
Elde edilen broşürün sahte olduğu ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gerçek olsa bile iPhone telefonların fiyatı ülkelere göre farklılık gösterecektir. Vergi sistemimiz dolayısıyla Türkiye yine en pahalı iPhone’un satıldığı ülkelerin başında gelecektir.
 
iPhone 6’da 4.7-inç büyüklüğünde 1704 x 960 piksel ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 1.810 mAh pil,safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sistemi; iPhone Air modelinde ise 5.5-inç büyüklüğünde ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 2.500mAh kapasiteli pil, safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sisteminin yer alması bekleniyor.
 
iPhone 6'nın arka kapağından ön kısmına, farklı bileşenlerinin sızdığına şahit olduk. Ancak bu seferki sızıntı, iPhone 6'nın son halini yansıtıyor olabilir.
 
2012'de IPhone 5'in de resmini ortaya çıkarmayı başaran KitGuru'nun yayınladığı karede beyaz bir iPhone görünüyor. Sızıntının gerçek olduğunu doğrulamanın bir yolu olmasa da, KitGuru'nun daha önce iPhone 5'i sızdrımış olması, gerçeklik ihtimallerini artırıyor.
 
Bununla birlikte cihazın kapalı olması ve yan taraftaki ses düğmelerinin bulunduğu kısmın çok da kaliteli görünmemesi, şüphe doğurmuyor değil. Sizce bu kare, gerçek iPhone 6'ya ait olabilir mi?
 
Apple’ın sonbaharda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil akıllı telefonu iPhone 6’da safir ekran kullanacağı ileri sürüldü. Apple, iPhone 5S’nin home tuşu ile kamera lensinde de safir kristal kullanmıştı. Şirketin 2014 yılında satışa sunacağı modellerin en az birinde safir cam kullanacağı iddia edilmişti. 
 
4.7 inçlik iPhone 6‘da kullanılacağı ileri sürülen safir camın iki farklı dayanıklılık testi paylaşıldı. Apple hakkkında yaptığı sızıntılar ile tanınan Sonny Dickson, videoda safir camı eğip büküyor ve çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor.
 
 
 
iPhone 6 ve Özellikleri
 
iPhone 6 2014 yılının en çok beklenen ve konuşulan akıllı telefonlarından biri ve Apple'ın son olarak çıkardığı IPhone 5 serilerinden sonra iPhone 6'nın söylentileri hızla artmakta. Bu söylentilerin hepsini bir araya topladığımızda önümüzdeki aylarda iPhone 6 hakkında bilmeniz gereken her şeyi bileceksiniz. Biz elimizden geldiği kadar sizlere, iPhone 6 çıkış tarihi, iPhone 6 fiyatı hakkında bilgileri vermeye çalışacağız.
 
Sizlere iPhone 6 çıkış tarihi ve web etrafında yeni özellikleri bazı söylentileri. IPhone 6 çıkış tarihi ve yeni özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi takip etmeye devam edin.
 
Apple Haziran ve Ekim ayları arasında beş ay dışında yeni bir iPhone piyasaya sürmüş değil. Tarih kitapları Eylül / Ekim 2014 tarihinde yeni iPhone 6 çıkış zamanı olacağını işaret ederken, söylentiler Apple, bir sonraki nesil iPhone akıllı telefonunu açıklayacak mı?
 
Başka bir söylenti ise, Tayvan medya haberine göre tanımlanamayan tedarik zinciri kaynaklarından dolayı, iPhone 6 Ağustos ayında başlanacak olmasıdır. Yani beklentilerden önce çıkabilir.