26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Sony de çerçevesiz ekrana geçiyor

Bu yılda kullanıcılarını kalın çerçevelere sahip modellerle buluşturan Japon teknoloji devi Sony’nin, söz konusu tasarıma önümüzdeki yıl geçeceği ifade ediliyor. Hayranlarının bir hayli tepkisini toplayan teknoloji üreticisi firma, , bu yılki IFA'da, meraklılarını mutlu edecek gibi görünüyor.

23 Eylül 2017 Cumartesi 07:00 - Güncelleme: 23 Eylül 2017 Cumartesi 12:50
Çerçevesiz tasarımı mobil cihazlarında kullanmaya başlayan teknoloji devleri, kullanıcılarının beğenisini toplamayı başardı. Beklentileri bir hayli üst seviyelere çıkaran bu tasarım, beraberinde mobil cihazları da farklı bir boyuta taşıdı.
 
Lakin dünyanın önde gelen telefon üreticileri arasında yer alan Sony, ısrarla kullanıcılarını bu seferde çerçevesiz telefonlarla buluşturmadı. Xperia XZ Premium, XZs, XA1 ve XA1 Ultra gibi yeni modellerinde dahi çok kalın çerçevelere sahip cihazlar sunan Japon teknoloji devi, kullanıcılarının isyanına kulak vermiş olsa gerek ki önümüzdeki dönem cihazlarındaki çerçeve sorununu çözmeye hazırlanıyor.
 
 
Çinli sosyal ağ Weibo'da ortaya çıkan bilgilere göre teknoloji devi, bu yılki IFA'da 18: 9 en-boy oranı ile 6 inçlik bir LCD ekrana sahip çerçevesiz bir amiral gemisi modeli tanıtacağı ifade ediliyor. Rakiplerinin çok gerisinde kalan Sony, önümüzdeki yıl bu büyük eksiğini kapatarak yeniden kendinden söz ettirir hale gelecek gibi görünüyor.
 
Çerçevesiz ekran tasarımı konusunda çok geç kalan Sony’nin önümüzdeki yıl yapacağı ifade edilen tasarım ile rakiplerini yakalayabilecek mi? Bunu hepimize zaman gösterecek.