Tamamen yerli e-kitap okuyucu Calibro çıktı

TAMAMEN yerli yatırımla hayata geçen, Türkçe kitaplara da rahat ulaşma ve okuma fırsatı sunan Calibro, www.babil.com üzerinden satışa çıktı.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Binlerce kitaplık kütüphaneyi hayallerin ötesinde bir hafiflikte, her yerde yanınızda taşımanızı sağlayan Calibro; kağıt doğallığındaki ekranı, pratik menüsü, not alabilme özelliği, 30 güne kadar çıkan batarya ömrü ve Sesli Sözlük’ün İngilizce-Türkçe sözlük desteği ile dikkat çekiyor. Libronet Yönetici Direktörü Mehmed Ali Çalışkan, Calibro’nun 4 milyon TL’lik yatırımla ortaya çıktığını söyledi. E-kitap pazarı hakkında da bilgi veren Çalışkan “E-kitap binlerce yıllık evrensel yazı kültüründe bir devrim. Tabletten papirüse, el yazmasından matbaaya, ofsetten dijitale geçmek kadar önemli. Amerika’da bugün 1 milyon e-kitap bulunurken Türkiye’de bu rakam henüz 10 binler civarında. 2015 yılında bu rakamı 50 bine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Türkiye’de 300 binden fazla e-kitap okuru olduğunu söyleyen Çalışkan “Teknoloji hayatımızın içine girdikçe e-kitap okuyucusu artıyor ve her yıl binlerce kişi e-kitap okuyucu alarak bu topluluğa katılıyor. Bu sayıları çok yukarılara çekmek, zaman ve mekandan bağımsız olarak kitapları yanımızda taşımamızı sağlayan Calibro ile kitabı daha da fazla hayatımızın içine sokmak istiyoruz. Bu yüzden erişilebilir bir fiyat politikası da izliyoruz” diye konuştu.

KAĞIT HİSSİ VE DİGİTAL MÜREKKEP

- E-ink teknolojisinin son örneği olan Calibro, kağıt hissini yaşatıyor. Piksel mantığından çok farklı olan dijital mürekkep teknolojisi e-ink gözü yormuyor ve batarya ömrü 30 gün.

- Calibro e-kitap okuyucu Wi-Fi imkanı sayesinde babil.com mağazasına bağlanabiliyor.

- Calibro Basic 188 gram, Calibro Touch Lux ise 208 gram ağırlığı ile her yere taşınabiliyor.

- Calibro Basic ve Calibro Touch Lux’de 4 GB dahili hafıza var. Yaklaşık 3 bin kitaba denk gelen bu kapasite 32 GB’a çıkarılabiliyor. Bu da yaklaşık 24 bin kitaba denk geliyor.

- Calibro Basic’in hesap makinesi, sözlük, takvim&saat, satranç, klondike, fotoğraf albümü, sudoku, scrable gibi ek özellikleri de bulunuyor. Calibro Touch Lux’ün ise dropbox, kitap mağazası, tarayıcı, RSS gibi özellikleri de var.

- Calibro’nun e-ink ekranları ile e-kitapları yakında iOS, Android, Mac, Windows işletim sistemli cihazlarda okumak mümkün olabilecek.

- Calibro Basic 149, Calibro Touch Lux ise 249 TL’den www.babil.com ve www.n11.com sitelerinden satışa sunuluyor. Calibro yakında teknoloji marketlerde kitap tutkunları ile buluşacak. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Payitaht Abdulhamid´de geceye damga vuran sahne

Payitaht Abdulhamid´de geceye damga vuran sahne

Bayburt'ta heyecanlandıran keşif

Bayburt'ta heyecanlandıran keşif

Rus mühendis mıknatısla öyle bir şey yaptı ki

Rus mühendis mıknatısla öyle bir şey yaptı ki

ABD ile Almanya, S-400'ün muadilini üretecek

ABD ile Almanya, S-400'ün muadilini üretecek

En Çok Okunanlar