25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

Turkcell'liler bayramda, 1,2 milyar dakika konuştu

Turkcell'liler, 27-30 Temmuz'da sevdikleriyle cepten bayramlaşarak, 1,2 milyar dakika konuştu.

AA31 Temmuz 2014 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 31 Temmuz 2014 Perşembe 10:43

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Arife ve Ramazan Bayramı'nı kapsayan 27-30 Temmuz tarihlerinde Turkcell'liler, sevdikleri ile bayramlaşmak için 4 gün boyunca 1,2 milyar dakika konuştu. En çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Mersin, Adana, Hatay, Kocaeli oldu. Turkcell'lilerin bayram boyunca cepten gönderdiği kısa mesajların sayısı 800 milyonu geçti. Bayram coşkusunu görüntülü mesajla paylaşmak isteyenler ise aynı tarihlerde 3,5 milyon MMS gönderdi.

Turkcell'liler bayram tatilinde mobil internetten yoğun olarak faydalandı. 5 günlük bayram tatili boyunca kullanılan data miktarı 1,6 milyon GB'ı aştı. Data kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Muğla, Bursa, Kocaeli, Hatay, Mersin, Adana oldu.

Bayram boyunca Türkiye'deki Turkcell şebekesinden yurt dışında en çok Almanya'ya arama gerçekleştirilirken, bayram tatili için yurt dışına çıkan Turkcell'liler de Türkiye'yi yine en çok Almanya'dan aradılar.

Bayramlaşma trafiğini, Turkcell'in Almanya'daki grup şirketi Turkcell Europe da yoğun olarak yaşadı. Almanya'da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, bayram boyunca Turkcell'lilerle 671 milyon dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla, İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Hatay, Gaziantep, Mersin, Balıkesir, Mardin oldu.