05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

ZTE’den yeni çift çentikli ekran patenti

ZTE’nin bir süre önce çift çentikli ekrana sahip telefonu tanıttığını sizlerle paylaşmıştık. Bunun ardından ise ZTE’nin yeni bir çift çentikli ekran patenti aldığı ortaya çıktı. Aynı zamanda ortaya çıkan görüntüler, patentin çoğu detayına da yer veriyor.

30 Nisan 2018 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 30 Nisan 2018 Pazartesi 09:27
Çift çentikli Iceberg modeli ile karşımıza çıkan ZTE, bu tasarımını daha da güçlü bir hale getirdi ve patentini aldı. Ortaya çıkan patente göre, çift çentikli ekrana sahip ZTE modeli, akıllı telefon dünyasında bir ilki gerçekleştirecek ve ekranda yer alacak 2 çentikten alttakine fiziksel buton yerleştirecek. Üst çentikte ise diğer çentikli telefon modellerinde olduğu gibi, ahize ve kamera gibi donanımlar yer alacak.
 
 
Alınan patentteki model tasarımına baktığımızda ise üsteki çentiğin Essential PH-1’de gördüğümüz çentikle oldukça benzediği görülüyor. Parmak izi okuyucusu ise -her ne kadar ekran tarafında butona yer verilmiş olsa da- arka tarafa konumlandırılmış.
 
Şu an için çizimlerden ibaret olan bu akıllı telefon modelin ne zaman gerçek olacağı bilinmiyor. Fakat uzun bir süre böyle bir canlı akıllı telefon modeli görülmeyeceği tahmin ediliyor. Özellikle ZTE’nin ABD hükümeti ile yaşadığı sorunlardan dolayı 2019 yılının ortalarına sarkacağı tahmin ediliyor.
 
(ShiftdeIete)