28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

17 yaşındaki genç, kız kavgasında öldürüldü

Adana'da bir düğünde çıkan kavgada 17 yaşındaki Hüseyin Çiftçi, bıçaklanarak öldürüldü.

25 Eylül 2017 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 25 Eylül 2017 Pazartesi 14:57
Adana'da düğünde kız meselesi yüzünden kavga çıkınca 6 çocuğun karıştığı kavgada 1 kişi bıçaklanarak öldürüldü. 
Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Kiremithane Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, H.Ç. (17), S.Ç. (15), ve arkadaşları mahallelerindeki düğüne gitti. Bu sırada İ.T. ile (16) ve H.I.'da (17) arkadaşlarıyla birlikte düğüne katıldı.
 
Düğünde H.Ç. ve H.I.'nın sevdiği kızda gelince iki grup arasında tartışma çıktı. H.Ç. sevdiği kıza H.I.'nın bakıp onunla konuşmak istemesine sinirlendi. Bunun üzerine iki grup arasında tartışma kavgaya dönüştü. Çocuklar düğün salonundan Kiremithane Mahallesi sokaklarına inerek bıçaklı kavga yaptı. Kavgada H.Ç. ile S.Ç. yaralandı. Şahıslar, iki kişiyi bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Çevredeki vatandaşların çağırdığı ambulans ile yaralılar hastaneye kaldırıldı.
Yüreğir Başkent Hastanesi'ne kaldırılan H.Ç. kurtarılamayarak öldü. H.Ç.'nin son anları bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Diğer yaralının tedavisi ise Adana Şehir Hastanesi'nde devam ediyor.
 
Polis ise yaptığı operasyonda olay karıştığı ileri sürülen İ.T. ve H.I.'yı yakaladı. Cinayet dedektifleri yaşlı küçük olan zanlıları çocuk şube müdürülüğüne teslim etti. Polis olaya karıştığı ileri sürülen iki zanlıyı daha arıyor.
 
Bu arada otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırılan H.Ç.'nin cenazesi yakınları tarafından alınarak toprağa verildi.