23 Nisan 2019 bankalar, noterler, PTT ve kamu daireleri açık mı? 23 Nisan bankalar açık mı?

23 Nisan bankalar açık mı? 23 Nisan 2019 bankalar, noterler, PTT ve kamu daireleri açık mı? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene Salı gününe denk geliyor. Okullar ve kamu kurumlarının tatil yapılacağı duyuruldu. Salı günü okullar ve kamu kurumları tatil olacak. Peki ya bankalar ve noterler? Resmi günlerde kapalı olan bankalar 23 Nisan'da da kapalı olacak. Eğer banka işleminiz varsa ya 22 Nisan Pazartesi ya da 24 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirmek zorundasınız. Kısacası noterler, bankalar ve PTT kapalı olacak. İşte detayları...

18 Nisan 2019 Perşembe  14:53 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 Perşembe 14:53

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Tüm Türkiye’yi büyük bir heyecan başladı. 23 Nisan’ın Salı gününe denk gelmesi sonucu çalışan kesim de, “23 Nisan bankalar açık mı? 23 Nisan 2019 bankalar, noterler, PTT ve kamu daireleri açık mı?” sorularına yanıt aramaya başladı. Okulların tatil olması sebebiyle okullar ve kamu dairelerinin tatil olacağı duyuruldu. Peki, bankalar, noterler, PTT ve devlet daireleri 23 Nisan'da tatil mi? İşte 23 Nisan tatil sorularıyla ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

23 NİSAN GÜNÜ  BANKALAR AÇIK MI?
 
Resmi tatil takvimi içerisinde 23 Nisan 2019 tatil olarak ifade edilirken 24 Nisan Çarşamba gününün tatil olmasıyla ilgili herhangi bir açıklama bulunmuyor. Buna göre 24 Nisan çarşamba günü bankalar, noterler, PTT’ler ve kargolar normal çalışma saatlerinde hizmet verecek. 23 Nisan Salı günü ise resmi tatil olması nedeniyle bu kurumların tamamında işlem yapılmayacak.
 

2019 YILINDA DİĞER TATİLLER NELER OLACAK?
 
23 NİSAN: Yılbaşı tatilinden sonraki ilk resmi tatil 23 Nisan'da. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla aynı yılbaşı tatilinde olduğu gibi yine köprü izin kullanılarak 4 günlük bir tatil söz konusu.
 
1 MAYIS: 23 Nisan'dan 8 gün sonra 1 Mayıs tatili var. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Çarşamba gününe denk geliyor. Aradaki pazartesi ve salı günü izin alabilecekler için bu kez 5 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.
 
19 MAYIS: Haftasonuna gelen ilk resmi tatil 19 Mayıs'ta. Pazar gününe denk geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.
 

RAMAZAN BAYRAMI HAFTA İÇİNE DENK GELİYOR
 
İslam aleminin sabırsızlıkla beklediği mübarek Ramazan 2019 yılında 6 Mayıs'ta başlayacak 3 Haziran'da son bulacak. 4 Haziran'da ise Ramazan Bayramı'nın birinci günü idrak edilecek.
 
15 TEMMUZ: 15 Temmuz tatili pazartesi gününe denk geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Pazartesi günü tatil olacak.
 
2019 KURBAN BAYRAMI: Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2019 dine günler takvimde yer alan bilgilere göre, Kurban Bayramı 2019 yılında Ağustos ayına denk geliyor. Kurban Bayramı'nın birinci günü gelecek yıl 11 Ağustos'ta dördüncü ve son günü ise 14 Ağustos'ta idrak edilecek.
 
30 AĞUSTOS: 30 Ağustos Zafer Bayramı 2019 yılında Cuma gününe denk geliyor. Böylece yaz sonunda 3 günlük bir izin imkanı ortaya çıkıyor.
 
29 EKİM: 2019 yılında Salı gününe denk gelen 29 Ekim tatili köprü izin ile 3 güne çıkabilecek.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yangın çıktı

Ankara'nın sinirlerini geren çıkış! Rusya sınırları zorluyor
Ankara'nın sinirlerini geren çıkış! Rusya sınırları zorluyor

Ankara'nın sinirlerini geren çıkış! Rusya sınırları zorluyor

'Devrim başarıya ulaşmıştır'
'Devrim başarıya ulaşmıştır'

'Devrim başarıya ulaşmıştır'

Katar, Türkiye'nin yüküne omuz verdi
Katar, Türkiye'nin yüküne omuz verdi

Katar, Türkiye'nin yüküne omuz verdi

Başkan Erdoğan imzaladı! Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu
Başkan Erdoğan imzaladı! Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu

Başkan Erdoğan imzaladı! Türkiye'deki mal varlıkları donduruldu