08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Anne ve baba terk edince...

Terk edilen 3 kardeş, konteynerde yaşam mücadelesi veriyor.

26 Aralık 2013 Perşembe 07:00 - Güncelleme: 26 Aralık 2013 Perşembe 10:21

Yalova'nın Altınova ilçesine bağlı Tokmak köyünde yaşanan aile dramı, yürekleri sızlattı. Tokmak köyünde bir odalı konteynerde, anne ve babası tarafından terk edilen Kadir, Burak ve Mücahit Pakna isimli 3 kardeş yaşamlarını sürdürüyor. Çocuklara sahip çıkan dede Rahmi Pakna ve babaanne Çiçek Pakna ise imkansızlıklar içinde tek odalı konteynerde yaşam savaşı veriyor.

Yardımseverler tarafından yapılan konteynerde hayatlarını sürdürdüklerini belirten babaanne Çiçek Pakna, "“Sağlıksız bir yerde yaşıyoruz. Isınma, elektrik ve su sorunumuz var. Bunların parasını ödeyemiyoruz. Topladığımız çalı çırpı ile ısınmaya çalışıyoruz., torunlarım üşümesin diye geceleri onlara sarılıp yatıyorum." dedi.

Oğlunun başka bir kadınla evlendiğini söyleyen Pakna, "çocukların annesi de onları terk edince, torunlarımıza biz bakmak zorunda kaldık. Maddi durumumuz hiç yok. Komşulardan gelen yardımla geçiniyoruz. Torunlarım bu kış ayında, yazlık ayakkabılarla okula gidiyor." diyerek devlet büyüklerinin bu çocuklara sahip çıkmalarını istediğini belirtti. 

Dede Rahmi Pakna, torunları hasta olunca doktora bile götüremediğini ifade ederek, yetkililerden torunları için bir yardım eli beklediğini söyledi.

BİLGİSAYAR İSTEDİ

Altınova Tokmak İlköğretim Okulu’nda eğitimlerini sürdüren 3 kardeş, çalışma masaları olmadığı için yerde ders çalıştıklarını belirtti. 13 yaşında olan Burak Pakna, ileride mühendis olmak istediğini söyleyerek, hayırseverlerden her gün dilinden düşürmediği dizüstü bilgisayar istedi.