23 Mayıs 2022 Pazartesi / 22 Sevval 1443

Dehşet! 2 çocuğunun annesini camı kırarak girdiği evde öldürdü

Iğdır'da 2 çocuk annesi Dilan K., gece camı kırıp evine giren, eski eşi Maruf K. tarafından tabancayla başından vurularak, öldürüldü. Olay sonrası kaçan Maruf K'nin yakalanması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

DHA26 Ocak 2021 Salı 10:12 - Güncelleme:

Olay, saat 02.00 sıralarında, merkez Karaağaç Mahallesi'nde meydana geldi. Maruf K., (40) 19 Kasım 2020'de, çocuklarının velayetini alma şartıyla boşandığı eşi Dilan K.'nin (26) annesi ile yaşadığı evin önüne geldi. İddiaya göre, camı kırarak eve giren Maruf K., 2 çocuk annesi Dilan K.'yi başından tabancayla vurdu. Maruf K., evden kaçarken, Dilan K. de kanlar içinde yere yığıldı. İhbar üzerine gelen sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Dilan K.'nin yaşamını yitirdiği belirlendi. Genç kadının cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Iğdır Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Polis ekipleri de kaçan Maruf K.'nin yakalamak için çalışma başlattı. Maruf K., saat 07.45'te polis merkezine giderek, teslim oldu. Yapılan araştırmada Maruf K.'nin, ilk eşinden de ayrıldığı ve ikinci eşi Dilan K.'nin ise amcasının kızı olduğu öğrenildi.

'SENİ ÖLDÜRECEĞİM' DİYE TEHDİT EDİYORMUŞ

Yeğeni Dilan'ı, boşandığı kocasının sürekli tehdit ettiğini anlatan teyze Yüksa Karakuş, "Boşanma olduktan sonra yeğenim hafta sonları çocuklarını görebiliyordu. Görme zamanı geldiğinde boşandığı eşi sürekli tehdit ediyordu. 'Seni öldüreceğim' diyordu. Bazen de arabayla mahalleden geçip boy gösteriyordu. 'Seni öldüreceğim, bu yanına kalmayacak' diye tehditler savuruyordu" dedi.