13 Nisan 2024 Cumartesi / 5 Sevval 1445

Deprem anı kamerada! Hayatlarını hiçe sayıp kendilerini bebeklere siper ettiler

Kahramanmaraş merkezli depremde Gaziantep'te bir hastanede görev yapan hemşirelerin deprem anında yaşadıkları panik kameralara yansıdı. Prematüre ve hasta bebeklerin bulunduğu odaya koşan hemşireler, hayatlarını hiçe sayarak elleriyle bebek bulunan kuvözleri tuttu. Sağlık Bakanı Koca, 'O can alıcı sarsıntı sırasında iki hemşire arkadaşımız unutulmaz bir davranış gösterdi' ifadelerini kullandı.

IHA12 Şubat 2023 Pazar 05:43 - Güncelleme:
Deprem anı kamerada! Hayatlarını hiçe sayıp kendilerini bebeklere siper ettiler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İnayet Topçuoğlu Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde görev yapan hemşireler Devlet Nizam ile Gazel Çalışkan, Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremde büyük panik yaşadı. Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde sallantıların hissedildiği anlarda büyük korku yaşayan hemşireler, koşarak prematüre ve hasta olan bebeklerin yer aldığı kuvöz odasına koştu. Ayakta bile durmakta zorlanan hemşireler, yaşanan şiddetli sallantıya rağmen, hemen kuvözlere sarıldı. Hemşireler, sallantıda kuvözlerin devrilememesi için yoğun çaba harcadı.

BAKAN KOCA: UNUTULMAZ BİR DAVRANIŞ GÖSTERDİLER

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "O can alıcı sarsıntı sırasında iki hemşire arkadaşımız unutulmaz bir davranış gösterdi. Gaziantep İnayet Topçuoğlu Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde görevli Devlet ve Gazel hemşireler dışarı çıkmak yerine bebeklerin bulunduğu kuvözlerin devrilmesini önlemeye çalıştılar" ifadelerini kullandı.

  • yenidoğan
  • bebek
  • deperm
  • hemşire