25 Şubat 2021 Perşembe / 13 Recep 1442
Gece modu

İzmir Dikili'de tur otobüsüyle çarpışan araçtaki 5 kişilik aile yok oldu

İzmir'in Dikili ilçesinde, Bülent Karabulut’un (44) direksiyon kontrolünü yitirdiği hafif ticari araç, yolun karşısına geçip tur otobüsüne çarptı. Kazada Bülent Karabulut’un yanı sıra eşi Ebru Karabulut (39), kızı Cansın Karabulut (14) ile oğulları Ege Karubulut (8) ve Çınar Karabulut (4) yaşamını yitirdi, yeğeni Yağmur Karabulut (10) ise ağır yaralandı. 4 ay önce emekli olan baba Karabulut ve ailesi, yeni bir hayat kurma umuduyla Akçay'a taşınmıştı.

DHA30 Nisan 2018 Pazartesi 07:00 - Güncelleme: 30 Nisan 2018 Pazartesi 14:10
Kaza dün akşam saat 21.30 sıralarında, İzmir - Çanakkale Yolu Tahtalı Köprüsü Mevkii’nde meydana geldi. Ailesiyle İzmir’den Edremit yönüne giden Bülent Karabulut, direksiyonunda olduğu hafif ticari aracın kontrolünü bir anda yitirdi. Yolun karşısına geçen araç, Ayvalık’tan İzmir yönüne gelen Menderes Husu’nun kullandığı tur otobüsüyle çarpıştı. Kazayı gören diğer sürücüler durumu sağlık ve güvenlik güçlerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda 112 sağlık ekibi sevk edildi.
 
Gelen itfaiye ekipleri, çarpışmanın etkisiyle hurdaya dönen aracın içinde sıkışan 6 kişiyi yaptıkları müdahale ile çıkardı. Aracı kullanan sürücü Bülent Karabulut ve eşi Ebru Karabulut’un yaşamını yitirdiği belirlendi. Ağır yaralanan çocukları Ege Karabulut, Cansın Karabulut ve Çınar Karabulut ise kaldırıldıkları Dikili Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi, yeğeni Yağmur Karabulut’un ise İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.
 
YENİ BİR HAYAT HAYALİ KURMUŞLARDI
Bülent Karabulut’un İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüs işletmesi ESHOT’ta şoförlük yaptığı ve 4 ay önce emekli olduğu öğrenildi. Karabulut’un emekli olduktan sonra yeni bir hayat kurma hayaliyle yakınlarının da yaşadığı Edremit’in Akçay Mahallesi’ne taşındığı öğrenildi.
 
Burada çay ocağı işleten Bülent Karabulut’un ailesiyle İzmir’deki akrabalarını ziyarete geldiği kazanın da dönüş sırasında yaşandığı belirlendi. Acı haberle yıkılan ailenin yakınları, çocuklardan Ege Karabulut, Cansın Karabulut’un derslerinde çok başarılı olduklarını anlattı. Ege’nin Nimet Toksoy İlkokulu’nun basketbol takımının yıldız oyuncularından olduğu öğrenildi.