7 Aralık 2023 Perşembe / 25 CemaziyelEvvel 1445

Kanserde erken teşhis yaşatır

Nilüfer, Kansersiz Yaşam Derneği tarafından 16 Aralık gecesi Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen ‘’Kanserde Erken Teşhis Yaşa-TIR’’ Projesi’nin lansman gecesinde dernek yararına sahne aldı.

18 Aralık 2013 Çarşamba 07:00 - Güncelleme:
Kanserde erken teşhis yaşatır
Gecenin sunuculuğunu derneğe destek olmak amacı ile Meltem Cumbul üstlendi. Kanserde erken teşhis YAŞA-TIR projesiyle Türkiye çapında kanser taraması yapmak, bilinçlendirmek ve kanserden korunmak için eğitimler gerçekleştirmek amacıyla hazırlanacak iki ayrı tır ile yollarda olacak. Kanserde erken teşhis sayesinde kansere karşı yürütülen bu mücadelede  büyük bir başarı sağlamayı hedefleyen, ‘‘Kansersiz Yaşam Derneği’’ Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaymaz, İcra Komitesi Başkanı Zeynep Ilıcalı ve derneğin en büyük destekçilerinden Dilara Endican’ınkoordinatörlüğünde, Aslı Çini Yaşaroğlu, Mihriban Oğuz ve Pelin Erbil’in yer aldığı balo komitesinde bulunan isimlerin çalışmalarıyla gerçekleşengeceye iş, sanat, cemiyet ve spor hayatından yoğun bir katılım gerçekleşti.
 
 
Gecede oyuncu Selim Bayraktar, Begüm Kütük, Sermiyan Midyat, Gonca Vuslateri, Sinem Kobal ve Galatasaray takımı oyuncusu Burak Yılmaz kanserle mücadelesini başarı ile atlatmış derneğin destek olduğu kanser hastalarıyla beraber sahne alıp başarı hikayelerini paylaştı. 3 Adam olarak ünlenen Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın da gecede ufak bir stand-up gösterisi gerçekleştirdi ve dernek için misafirleri destek olmaya çağırdı. Geceye telefon ile katılan Arda Turan da 'Yaşa-Tır' için destekde bulundu.
 
 
 
Geceye sanat camiasından başta Nilüfer olmak üzere, Murat Boz, Aşkın Nur Yengi, Çağla Şikel- Emre Altuğ, Deha Bilimlier, Ece Vahapoğlu, Güvenç Dağüstün, Hakan Keçe, Feraye – Kaya Çilingiroğlu, Rüştü Işıl Reçber, Heves Ekinci, İbrahim Büyükak, Nev, Keremcem, Mehmet Turgut, Şenay Akay, Tan Taşçı spor camiasından Mehmet Topal, Burak Yılmaz, Emre Belezoğlu, Volkan Demirel ve eşi, Aydın Yılmaz ve eşi, Ceyhun Gülselam, Tayfur Havutçu, Haluk Yıldırım, Işıl Alben, Tuğba Palazoğlu, Angel Mc Coughtry iş ve cemiyet dünyasından ise Adnan Polat, Fikret Orman, Hüsnü-Asuman Güreli, Yiğit Şardan, Abdullah Kavukçu, Nurdan Gülçelik, Haluk Ulusu, Semra Özal, Heves Ekinci, Gül Gölge Saygı, Gülbin-Erkan Simitçioğlu, Tulu Gümüştekin, Revna Demirören, Yavuz Kocaömer, Deniz Ketenci, Haluk Bozkurt, Ahmet Dedehayır gibi isimlerin katılım sağladığı son zamanların en görkemli gecesine imza atıldı.