Mucize nerede çekildi? Mucize filmi konusu nedir? Mucize filmi oyuncu kadrosunda kimler var?

Bu akşam saat 20:00'da Show Tv ekranlarında izleyiciler ile buluşacak olan Mucize filmi izleyenlerini ekrana kilitlemeyi başaracak. Tüm televizyon takipçileri Mucize filmi konusu nedir? Mucize nerede çekildi? Mucize filmi oyuncu kadrosunda kimler var? gibi soruların yanıtlarını araştırıyorlar. 2015 yılında vizyona giren film 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor. Mucize filmine dair merak edilenlerin tümünü sizler için derledik.

06.12.2019  07:17 - Güncelleme: 06.12.2019  07:17
Mucize filmi konusu nedir? Mucize nerede çekildi? Mucize filmi oyuncu kadrosunda kimler var? gibi soruların yanıtları tüm televizyon takipçileri tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu akşam saat 20:00'da Show Tv ekranlarında izleyiciler ile buluşacak olan Mucize filmi izleyenlerini ekrana kilitlemeyi başaracak. 2015 yılında vizyona giren film 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını konu ediniyor. Mucize filmi hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. 
 
MUCİZE FİLMİ KONUSU NEDİR? 
Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.
 
Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün belki de zincirleme olarak tüm dünyayı nasıl değiştirebileceğini de göstermekte. Tabi sadece öğretmen değil, aşkın da gücünü çok farklı bir biçimde işleyip göstermiş oluyor.
 
Filmde Mahir öğretmen ailesi ve çocuklarını geride bırakıp geri dönebilecekken zor olanı seçip kalıyor; üstüne üstlük, kendi cebinden parayla köye okul yaptırıyor ve kızları okula göndermeyen ve onları sadece bir mal olarak gören zihniyeti yıkmaya çalışıyor.

 
Aziz karakteri ise ilk başlarda köyün delisi gibi bir imaj veriyorken ve Mahir öğretmen de kendisinden korkarken zamanla, aslında onun da duygularının olduğunu ve herkes gibi hissettiğini ancak onlar gibi davranamadığını seziyor. Ona konuşmayı ve yazı yazmayı öğretiyor.
 
Filmin geneli Aziz’in diğer erkek kardeşleri için annelerinin kız isteme adetlerini esprili bir şekilde kullanıcıya sunarken, Aziz’in kendini normal bir birey olarak kabul ettirmeye başladığı bir dönemde bir talih kuşu konuyor.
 
Aziz için kız istemeye gidiliyor ve evleneceği kız, kardeşlerinin eşlerinin aksine her şeyiyle tam bir güzellik abidesi. Ancak bu hem Aziz hem de eşi için bir kâbus oluyor. Aziz’in durumu ve eşinin güzelliği diğer köy ahalisi tarafından çekilmeyince onlar da çareyi kaçmakta buluyor.
 

 
MUCİZE NEREDE ÇEKİLDİ? 
Mahsun Kırmızıgül'ün dördüncü filmi olan Mucize'nin çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman'a bağlı bir köyde gerçekleştirildi.
 
MUCİZE FİLMİ OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR? 
Talat Bulut – Muallim Mahir
Mert Turak – Aziz
Seda Tosun – Mızgin
Zafer Alpat – Zafer Ögretmen
Meral Çetinkaya – Hazar
Ali Sürmeli – Haydar
Serpil Gül – Güle’nin annesi
Berivan Kahraman – Sare
Büşra Pekin – Gülten (Güle)
Cezmi Baskın – İsa
Dilek Denizdelen – Rinde
Doğukan Polat – Feyzi
Adem Atbaş – Fehmi
Erdem Yener – Celal
Erol Demiröz – Muhtar

Jandarmanın 'hassas burunları' suçlulara göz açtırmıyor

Pakistan S-400'e 'Gaznevi'yle cevap verdi
Pakistan S-400'e 'Gaznevi'yle cevap verdi

Pakistan S-400'e 'Gaznevi'yle cevap verdi

Kaostan beslenen Soros bizzat duyurdu: 1 milyar dolar ayıracağım
Kaostan beslenen Soros bizzat duyurdu: 1 milyar dolar ayıracağım

Kaostan beslenen Soros bizzat duyurdu: 1 milyar dolar ayıracağım

Milli M4K göz doldurdu!
Milli M4K göz doldurdu!

Milli M4K göz doldurdu!

Termal kameralarla tarandı!
Termal kameralarla tarandı!

Termal kameralarla tarandı!