Öğretmen atama 2020 ne zaman yapılacak? 2020 öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu?

Öğretmen atama 2020 ne zaman? 2020 öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu? gibi soruların yanıtları tüm atmaa bekleyen öğretmen adayları tarafından merak ediliyor. Bakan Selçuk'tan öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında, 'Bizim 2035’lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz' dedi. 2020 öğretmen atamalarına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz.

07.12.2019  08:25 - Güncelleme: 07.12.2019  08:25
Öğretmen atama 2020 ne zaman? 2020 öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu? gibi soruların yanıtları atama bekleyen öğretmen adayları tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 öğretmen atamalarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Onlarca farklı branşta atama bekleyen binlerce öğretmen 2020 öğretmen atamalarının hangi kontenjanlarda yapılacağı merak ediliyor. 2020 öğretmen atamaları hakkında merak edilenlerin tümünü sizler için derledik. 
 

 
ÖĞRETMEN ATAMA 2020 NE ZAMAN? 
2020 öğretmen atamaları Şubat ayında yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Şubat ayında yapılacak atamalara ilişkin olarak  "Öğretmen adaylarımız sanıyor ki ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum. Bu, ülkenin genel ekonomik durumuyla kabinenin kararıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Bana kalsa ben '60 bin az, 80 bin olsun' derim. Biz şuna bakıyoruz; 'Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var' diye. Bunun da bir istatistiği var. Bu yazılım diyor ki 'Senin haritanda şu kadar öğretmen eksiği var, şu branşlarda. Öncelikli olarak nicel açıdan ve coğrafi açıdan bölgesel olarak şuraya şu kadar öğretmen atanması gerekiyor' diyor. Burada bazı branşlar, örneğin; edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz" diye konuştu.
 
Bakan Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili çalışmalarda son aşamaya geldiklerini, bürokrat düzeyinde çalışmaların bitmek üzere olduğunu söyledi. Okulöncesi eğitimin önemine de değinen Ziya Selçuk, "0-3 yaşta çocukların asla tablet, televizyon görmemesi gerekiyor" diye konuştu.
 

 
2020 ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?
2020 Öğretmen atama kontenjanları belli olmadı. MEB tarafından yapılan 2019 öğretmen atamalarında, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırmıştı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrılmıştı. 
 

Şanlıurfa'da tezek yığını altında uyuşturucu hap ele geçirildi

Test uçuşunu başarıyla tamamladı
Test uçuşunu başarıyla tamamladı

Test uçuşunu başarıyla tamamladı

Türkiye'nin yükselen güç haline gelmesi ilgiyi artırdı
Türkiye'nin yükselen güç haline gelmesi ilgiyi artırdı

Türkiye'nin yükselen güç haline gelmesi ilgiyi artırdı

Başkan Erdoğan belgeleri istedi
Başkan Erdoğan belgeleri istedi

Başkan Erdoğan belgeleri istedi

Beni niye kovdun Başkan
Beni niye kovdun Başkan

Beni niye kovdun Başkan