19 Haziran 2024 Çarşamba / 13 ZilHicce 1445

Okay Köksal kimdir, kaç yaşında, nereli? (Okay Köksal Survivor 2019'da performansı nasıl?)

Okay Köksal kimdir kaç yaşında nereli sorusu dün Survivor'da yapılan eleme heyecanı sonrası gündeme geldi. Survivor 2019 Yunanistan -Türkiye yarışmasında Türkiye takımın da yer almaktadır. Okay Köksal survivor yarışmacıları'nın en güçlü ve en kararlı isimleri arasındadır. Geçtiğimiz gün elemeye kalan isimler arasında yer alan Okay Köksal SMS oylamasıyla adadaki yarışmasına kaldığı yerden devam ediyor...

13 Şubat 2019 Çarşamba 07:00 - Güncelleme:
Okay Köksal kimdir, kaç yaşında, nereli? (Okay Köksal Survivor 2019'da  performansı nasıl?)

Okay Köksal Survivor 2019 Türkiye takımında yer alıyor. Kariyeri hayatı merak konusu olan ve internet üzerinden Survivor 2019 yılının Türk yarışmacısı Okay Köksal kimdir nereli kaç yaşında sorusuna yanıt arayanlar için ayrıntıları bu haberimizde derledik. Survivor Türkiye Yunanistan yarışma programı Türkiye takımında yer alan Okay Köksal hakkında merak edilenlere bu haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz

OKAY KÖKSAL KİMDİR? İŞTE OKAY KÖKSAL'IN BİYOGRAFİSİ


6 Mayıs 1987’de Artvin’in Ardanuç ilçesine bağlı Ferhatlı köyünde doğdu. İlkokulda sınıfa gelen güreş antrenörleri ile tanışması sonucu güreş hayatı başladı ve Artvin Yusufeli Güreş Eğitim Merkezi’ne seçildi. Lisede Türkiye Şampiyonaları’nda  dereceler aldı ve Yıldız Milli Takımı’na seçilip ülkeyi temsil etmeye başladı. İlk uluslararası şampiyonluğunu Fransa’nın Lyon şehrinde yapılan Yıldızlar Grand Prix Turnuvası’nda kazandı.


2004’te Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde üniversite hayatına başladı. Milli takım hocaları Murat Atmaca, İsmail Zurnacı, Yüksel  Şanlı ve Yakup Topuz; Okay Köksal’ı Ankara Tedaş Spor Kulübü’ne davet ettiler ve böylelikle güreş kariyerini profesyonel olarak bu kulüpte sürdürdü. 2007 yılı Gençler Türkiye Güreş Şampiyonluğu’nun yanı sıra Uluslararası Şampiyonlar Turnuvası’nda şampiyon olarak milli takıma girmeye hak kazandı.


Belgrad’da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alarak bayrağımızı göndere çektirmenin mutluluğunu yaşadı. Yine aynı yıl Pekin’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda 2. oldu. 2009 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’nda mücadele etti ve yine buradayken Büyükler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nı kazandı. 2010 yılında mezun olup beden eğitimi öğretmenliğine başladı. 2012'de Türkiye Şampiyonası’nda derece alarak güreşe dönüş yaptı. Ankara İlbank Spor Kulübü’nün transfer teklifini kabul ederek, 2013-2017 yılları arasında güreşe ve öğretmenliğe aynı anda başarıyla devam etti. 2018’de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne transfer oldu ve hala bu kulübün sporcusu olarak güreş hayatına devam ediyor.

Yeni sezonda Türkiye - Yunanistan formatı ile ekrana gelecek Survivor'da heyecan başlıyor. 2 Şubat Cumartesi akşamı Survivor 2019'un startı verilecek. Yarışmanın başlamasına kısa bir süre kala Türk ve Yunan takımı adına adada mücadele edecek birbirinden iddialı yarışmacıların kimler olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

 

SURVİVOR 2019 YENİ BÖLÜM - TV8 CANLI İZLE