08 Temmuz 2020 Çarşamba / 17 Zilkade 1441
Gece modu

SEGEM sonuçları nasıl öğrenilir? SEGEM sonuçları sorgulama ekranı

SEGEM sonuçları sorgulama ekranı yoğun bir şekilde araştırılıyor. SEGEM sonuçları nasıl öğrenilir? sorusunun yanıtı merak ediliyor. SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 28 Eylül tarihinde yapılmıştı. Adaylar Ankara, Ağrı, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Konya, Mersin ve Trabzon'da 28 Eylül tarihinde SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavına katıldı. SEGEM sınav sonuçlarının 9 Ekim Çarşamba günü açıklanacağı duyurulmuştu. SEGEM sonuçları sorgulama ekranına haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

11 Ekim 2019 Cuma  09:00 - Güncelleme: 11 Ekim 2019 Cuma 09:00
SEGEM sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş son buldu. 28 Eylül'de binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen personel yeterlilik sınavı sonuçları SEGEM internet sitesi üzerinden açıklandı. SEGEM sonuçları sorgulama ekranı yoğun bir şekilde araştırılıyor. SEGEM sonuçları nasıl öğrenilir? merak ediliyor. Adaylar Ankara, Ağrı, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Konya, Mersin ve Trabzon'da 28 Eylül tarihinde SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavına katıldı. SEGEM sınav sonuçlarının 9 Ekim Çarşamba günü açıklanacağı duyurulmuştu. SEGEM sonuçlarına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar.. 
 
SEGEM SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?
 
SEGEM sınav sonuçlarının 9 Ekim Çarşamba günü açıklanacağı duyurulmuştu. 
 
"T.C Kimlik Numaranızı yazıp Kod Gönder butonuna basınız. Mail adresinize gelen kodu girerek Sorgula butonuna basınız. Hotmail, Gmail, Yahoo gibi genel email adreslerine sahip adayların Önemsiz, SPAM gibi klasörleri de kontrol etmesini rica ederiz."
 

SEGEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

 

 

SEGEM SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ
 
Sınavda, 100 üzerinden en az 60 alan her aday, sertifika almaya hak kazanacaktır. Sınav sonuçları SEGEM internet sitesinin “Sınav Sonuçları” bölümünden açıklanacaktır.
 
Adaylar Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Sertifikasını, sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 180 gün boyunca “Sınav Sonuçlarım” bölümünden görüntüleyebilecek ve bu alandan yazdırabilecektir. Belirtilen süre sonunda, adaylar bu alandan sertifikalarını görüntüleyemeyeceğinden kişilerin sertifikalarını bilgisayarlarına indirmeleri ve kaydetmeleri önerilir. Ayrıca basılı sertifika gönderimi yapılmayacaktır. 180 gün sonra sertifikalarını görüntülemek ve yazdırmak isteyen adayların, SEGEM internet sitesi üzerinden üye girişi yaparak “Online Ödeme’’ bölümünden, “Sertifika Ödemesi” olan 49 TL’yi yatırması ve online “Sertifika Ödemesi Dilekçesi”ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir.
 

 
Sınav sonucunun yeniden incelenmesini isteyen adayların, bu sonuçların açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde SEGEM’e başvurmaları gerekmektedir. Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adayların, SEGEM internet sitesinden üye girişi yaparak “Online Ödeme’’ bölümünden, “İtiraz Ödemesi” olan 21 TL’yi yatırması ve online “İtiraz Ödemesi Dilekçesi’ni doldurması gerekmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sonuçları konusundaki itirazlar, Sınav Komisyonu tarafından değerlendirilerek en geç 15 gün içinde sonuçlandırılacaktır.
 
SEGEM Teknik Personel Yeterlilik Sınavı 28 Eylül'de gerçekleşti. Adaylar, Ankara, Ağrı, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Konya, Mersin ve Trabzon'da sınava girdiler. Aradan geçen 4 günün ardından yavaş yavaş "SEGEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu soruluyor.