28 Eylül 2021 Salı / 21 Safer 1443

Sokak köpekleri için aşevi açtı

Pendik’te yaşayan hayvansever işadamı sokak hayvanları için sıcak yemek yapılan aşevi, misafirhane ve yetimhane açtı. Aşevinde her gün pişen 100 kova sıcak yemek ormanlık arazilerde kalan sokak köpeklerine ulaştırıyor .

İHA17 Mart 2017 Cuma 07:00 - Güncelleme: 17 Mart 2017 Cuma 14:55
Pendik’te yaşayan  hayvansever  işadamı Nazif Hekim, sokak köpekleri için sıcak yemek yapılan Ölü Adam Sahipsiz Köpekler Aşevi adını verdiği bir aşevi açtı. Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde açılan aşevinde pişirdiği yemeği her gün kovalara koyarak araçla ormanlık alanlardaki sokak köpeklerine ulaştırıyor. İlk zamanlar sokak köpeklerini ekmekle doyuran Nazif Hekim, sadece ekmekle sokak hayvanlarını  yeterince gıda alamadığını düşününce sıcak yemek yapılan aşevini açmaya karar verdi. Kendi imkanlarıyla aldığı et ve kemikleri makinede küçülten Hekim, daha sonra bunları iki kazanda pişirerek kovalarla  sokak hayvanlarına ulaştırıyor.
 
Bununla yetinmeyen Nazif  Hekim,yavru ve hasta sokak köpekleri için yetimhane ve misafirhane adını verdiği barınak oluşturdu. Burada bakılan sağlık kontrolünden geçirilen hayvanlar sıcak bir ortamda hayatlarını devam ettiriyor.  Kendisinin de bir Çin Aslanı cinsi köpeği bulunan Nazif Hekim, sokak hayvanlarına kendi çocukları gibi bakıyor, koruyup kolluyor.
 
10 yıldan buyana günlük  bin 500 ekmeği dağlarda dağıttığını ama artık hayvanların başka şeyler istediğini hissettiğini söyleyen Nazif Hekim, “Hayvanların değişik şeyler istediğini hissedince bu aşhaneyi kurduk. Niyetimiz  kemiği sahibine vermek. Kemiğin sahibi köpektir. Kovalarla günde 100 kova yapıyoruz. Burada makarna yapıyoruz. Kemik topluyoruz. Kıyma gibi çekip burada kaynatıyoruz. Lokantada haşlama alıyorsunuz ya o hale getiriyoruz bunu” dedi.
 
Hazırlanan yemekleri hayvanların çok güzel yediğini ve hayvanların mutlu olduğunu hissettiğini anlatan Hekim, “Hayvanlarımız çok güzel yiyor bunu. Suratlarından bunu okuyabiliyorsun. Aşevini kuralı 10 gün oldu. Sokak hayvanları için aşevi, yetimhanemiz var. Misafirhanemiz var. Hayvanlar için. Artık hayvanlara hizmet var” açıklamasında bulundu.