04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Tek ısırığıyla yetişkin bir insanı saniyeler içerisinde öldürebiliyor... Koca engerek yılanını elleriyle yakaladı!

Erzincan'da bahçesinde çalışan bir kişiye bölgenin en zehirli yılanı olarak bilinen koca engerek yılanı saldırdı. Soğukkanlı davranan adam boğazından yakalayarak fotoğraf çekildi. Ülkemizde varlığı bilinen 55 yılan türünün en zehirlisi olan koca engerek yılanı, ısırdığı kişinin 1-5 dakika arasında ölümüne neden olabiliyor.

IHA24 Eylül 2020 Perşembe 10:33 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 Perşembe 10:33

Olay Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde avaz mevkiinde meydana geldi. Bahçesinde çuvallara saman doldururken samanların arasında gizlenen bölgenin en zehirli yılanı olarak bilinen koca engerek (macrovipera lebetina) yılanı Şaban Şahin, isimli vatandaşa saldırdı. Şahin, ani bir refleksle yılanı boğazından yakalayarak ısırmasını engelledi.

Şaban Şahin, "Öğle saatlerinde saman doldurmak üzere bahçeye gittim. Samanı çuvallara doldururken aniden karşıma çıktı. Bana saldırmaya çalıştı. Ama yavaş hareket ediyordu. Bana zarar veremeden bir anda boğazından yakaladım. Bu yılan türü bölgemizde görünüyor, genelde hareketlerinin yavaş ve saldırgan bir tür olduğunu biliyorum" diye konuştu.

“FOTOĞRAF ÇEKİLDİ DOĞAYA BIRAKTI“

Yaklaşık 180 cm uzunluğundaki yılan ile fotoğraf çekilen Şaban Şahin, daha sonra tarlasından uzak bir bölgede doğaya bıraktı.

“55 YILAN TÜRÜNÜN EN ZEHİRLİSİ”

Ülkemizde varlığı bilinen 55 yılan türünün en zehirlisi olan koca engerek yılanı, ısırdığı kişinin 1-5 dakika arasında ölümüne neden olabiliyor.