• $ 5,8122
 • € 6,5534
 • 238.344
 • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

TOKİ kura sonuçları açıklandı mı? 2019 TOKİ kura çekimi ne zaman nerede yapılacak?

TOKİ kura çekimi ne zaman, nerede yapılacak? TOKİ’nin 50 bin konut projesi başvuruları daha bitmeden vatandaşları kura çekimi ile ilgili sorulara cevap aramaya başladılar. Yatay mimari anlayışıyla başlatılan proje uygun fiyata vatandaşa sunulduğu için büyük ilgi gördü. TOKİ’nin resmi açıklamasına göre, 'Hak Sahibi Belirleme Kurası' noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde ilan edilecek tarihte yapılacaktır. Kura çekiminden sonra hak sahibi olamayanlar yatırdıkları ücretleri iki iş gününden sonra Halk Bankası şubelerinden alabilecek. İşte TOKİ kura çekimi ile ilgili son açıklamalar haberimizde.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

TOKİ’nin yatay mimari anlayışıyla başlattığı 50 bin konut projesine başvurular devam ederken başvuruda bulunan vatandaşlar da “Kura çekimi ne zaman bitecek? TOKİ 2019 kura çekimi ne zaman ve nerede yapılacak? TOKİ kura sonuçları sorgulama? Sorularına yanıt arıyorlar. TOKİ’nin resmi açıklamasına göre, "Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde ilan edilecek tarihte yapılacaktır. Peki, TOKİ evleri kura çekimi ne zaman? İşte haberimizin detayları…

TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA

 
 
TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?
 
TOKİ'nin resmi bildirgesindeki bilgilere göre "Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde ilan edilecek tarihte yapılacaktır. Henüz kura tarihi ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.
 
 

TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA
 
Kura çekiminden sonra hak sahibi olamayanlar yatırdıkları ücretleri iki iş gününden sonra Halk Bankası şubelerinden alabilecek.
 
 
TOKİ EVLERİ BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?
 
Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası şubesinde Gayrımenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaktır.
 
Sözleşme imzalama aşamasında;
 
İl/ilçe Nüfus Müdürlüğü'nden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
 
Hane halkının gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç) gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvurma şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.
 
 
TOKİ BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?
 
Yatay mimari anlayışıyla 2+1 ve 3+1 nitelikte inşa edilecek 50 bin yeni sosyal konut için 06 Mart -19 Nisan 2019 tarihleri arasında talepler toplanacak.
 
Başvurular; 4 kategoride olacak.
 
- TOKİ tarafından hayata geçirilecek projede başvurular 4 ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında en az %40 Engelli Vatandaşlar 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.
 
- Emekli vatandaşların 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabileceği projede diğer başvurular ise 06 -22 Mart 2019 tarihleri arasında alınacak.
 
 

 
TOKİ BAŞVURULARI NEREYE YAPILIYOR?
 
Vatandaşlar, projenin bulunduğu ile göre Türkiye Halk Bankası A.Ş. veya T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin yetkili şubelerden başvurularını yapabilecek.
 
 
TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
 
Konut almak isteyenler için başvuru şartlarını yayımlayan TOKİ, bu kriterleri karşılayan kişilerin müracaatlarını onaylayacak. İşte, başvuru şartları;
 
Türk vatandaşı olmak ve il sınırları içinde en az bir yıl ikamet etmek,
 
2+1 konutlar için 25 yaşını,
 
3+1 konutlar için de 18 yaşını doldurmuş olmak.
 
2+1 konutlar için en fazla hane halkı gelirin 4 bin 500 lirayı geçmemesi (İstanbul 4.800 TL)
 
 
 
.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

İdil'de ilk icraat: Polis noktaları yıkıldı

İdil'de ilk icraat: Polis noktaları yıkıldı

Çölde 'Mars üssü' kurdular

Çölde 'Mars üssü' kurdular

FETÖ'nün İstanbul il yapılanmasına operasyon

FETÖ'nün İstanbul il yapılanmasına operasyon

‘Doktor balıklar’ o ilimizde

‘Doktor balıklar’ o ilimizde

İmamoğlu'na sert sözler: Küresel kullanıma mesaj gönderiyor

İmamoğlu'na sert sözler: Küresel kullanıma mesaj gönderiyor

54 yıldır aynı işi yapıyor, kilosunu 200 liradan satıyor!

54 yıldır aynı işi yapıyor, kilosunu 200 liradan satıyor!

İsrail'e büyük şok

İsrail'e büyük şok

Emekliye 344 lira aile yardımı

Emekliye 344 lira aile yardımı
 
Gece yarısı kaldırımları yıkadı

Gece yarısı kaldırımları yıkadı

ABD'den yeni F-35 teklifi!

ABD'den yeni F-35 teklifi!

Anadolu'nun DNA şifresini çözecekler

Anadolu'nun DNA şifresini çözecekler

Hatay'da görsel şölen! Mutlaka görün...

Hatay'da görsel şölen! Mutlaka görün...