20 Nisan 2021 Salı / 8 Ramazan 1442
Gece modu

TOKİ Antalya projeleri hangi ilçelerde? Antalya TOKİ evleri başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ Antalya sosyal konutları hangi ilçelerde? Antalya TOKİ evleri başvuru şartları ne? gibi soruların yanıtları tüm uygun fiyatla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 100 bin sosyal konut projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar. TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında bin konut Antalya'da inşa edecek. TOKİ Antalya sosyal konutları hakkında tüm merak edilenlere haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar..

20 Aralık 2019 Cuma 09:19 - Güncelleme: 20 Aralık 2019 Cuma 09:19
Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 100 Bin Sosyal Konut için talep toplama dönemi başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği 100 bin sosyal konut projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar. TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında bin konut Antalya'da inşa edecek.  Antalya'da ucuz konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ Antalya sosyal konutları hangi ilçelerde? Antalya TOKİ evleri başvuru şartları ne? gibi soruların yanıtlarını araştırıyorlar. İşte tüm merak edilenler.. 
 
 
TOKİ ANTALYA SOSYAL KONUTLARI HANGİ İLÇELERDE? 
TOKİ Antalya 2020 projelerinin hangi bölgelerde inşa edileceği belli oldu. TOKİ 2020 Antalya projeleri şöyle açıklandı; 
 
ANTALYA 250/100000 TOPLU KONUT PROJESİ
ANTALYA ALANYA 250/100000 TOPLU KONUT PROJESİ 
ANTALYA İLİ KEMER İLÇESİ 100/100000 KONUT PROJESİ 
 ANTALYA İLİ AKSEKİ İLÇESİ 3. ETAP 150/100000 KONUT YARPUZ MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ 
 ANTALYA İLİ KORKUTELİ İLÇESİ 250/100000 KONUT TALEP ÖRGÜTLENME PROJESİ 
 

 
ANTALYA TOKİ EVLERİ BAŞVURU ŞARTLARI NE? 
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;
1. T.C. vatandaşı olması,
2. Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
3. Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).
4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)
5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
6. Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.
7. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 
BANKADAN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ :
 
Başvuruların kabul edileceği yer: Projesine göre T. C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş.’nin Proje ilindeki yetkili şubeleri (Projelerin Bankası ekli listede belirtilmiştir.) 
 
Başvuru sahipleri;
Nüfus Cüzdanı ile birlikte;
 
Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları “Belgeyi”
Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) “Belgeyi”
Yetkili banka Şubelerinde “Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi” imzalayacaktır.
 
Başvuru işlemleri sırasında;
2+1 konutlar için; 500-TL (beşyüztürklirası) başvuru bedeli alınacaktır.
3+1 konutlar için; 1.000-TL (bintürklirası) başvuru bedeli alınacaktır.
(Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
 

 
E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ
 
Başvuru sahibi;
• E-devlet üzerinde, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasında yer alan "Konut İşyeri Başvuru" hizmeti ile başvuru yapabilmektedir.
• Başvuru ekranında, bilgilendirme ve ilan metninde başvuru şartları ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.
• E-Devlet üzerinden yapılan başvurunun tamamlanması için ilgili banka tarafından SMS ile tarafınıza iletilen hesap numarasına Başvuru Bedeli'nin yatrılması gerekmektedir.
• Başvuru durumunuzu E-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edebilirsiniz.
• Internet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirilecek başvuru bedeli ödemelerinde sahte SMS bilgilendirmesine karşı dikkatli olunması ve hesabın adınıza başvuru işlemi için açılmış hesap olduğundan emin olunması önemle duyurulur...