08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Itır Esen'in 15 Temmuz ile ilgili ahlaksız paylaşımı cezasız kalmadı

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, 15 Temmuz şehitleri hakkında yaptığı ahlaksız paylaşımı nedeniyle Itır Esen’in tacını geri aldı.

22 Eylül 2017 Cuma 07:00 - Güncelleme: 22 Eylül 2017 Cuma 17:18
Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, 15 Temmuz şehitleri hakkında yaptığı ahlaksız paylaşımı nedeniyle Itır Esen’in tacını geri aldı. 
 
Miss Turkey basın ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, dün gece düzenlenen törende "Miss Turkey World" kraliçesi seçilen Itır Esen'in Twitter üzerinden 15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşımın incelemeye alındığı kaydedildi.
 
İşte Miss Turkey 2017 sayfasından yapılan o açıklama;
 
Miss Turkey 2017'nin finalistleri dün gece muhteşem bir törenle Beyoğlu Grand Pera'da seçilmişti, ancak Itır Esen'in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.
 
Itır Esen'in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; "Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu'nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir." dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti.
 
Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.
 
Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan ''Miss World'de'', Pınar Tartan Amerika Birleşik Devletleri'nde ''Miss Universe'de'', Yasemin Çoklar ise Polonyo'da ''Miss Supranational'da'' temsil edecek.