16 Ağustos 2022 Salı / 19 Muharrem 1444

'Türkler keyfine düşkün'

Badoo'nun araştırmasına göre Türkler hayatın tadını çıkarmayı biliyor. Çok çalışmalarıyla bilinen Almanlar da aşağı kalmıyor.

9 Şubat 2013 Cumartesi 07:00 - Güncelleme:
Badoo adlı sosyal paylaşım sitesinin yaptığı araştırmaya göre Türkler hayattan keyif almayı iyi biliyor.

Badoo, 17 ülkeden 17 bin kişiye internet üzerinden “Ayda kaç kez eğlenmeye gidiyor, gezmeye çıkıyorsunuz ya da arkadaşlarınızla buluşup bir şeyler yapıyorsunuz?“ sorusunu yöneltti.

Anketin sonuçlarına göre Arjantinliler her ayın en az 15 günü eğlenmeye çıkıyor, sosyalleşiyor. Meksikalılar 14 gün ile ikinci sırayı alıyor. Türkler ise ayda ortalama 13 günle, gezip tozmada dünya üçüncüsü.

Almanlar şaşırttı

Çok çalışmalarıyla bilinen Almanlar da eğlenceden geri kalmıyor. Sosyalleşmeye ve gezmeye zaman ayırmayı seven Almanlar, Avrupa sıralamasında ikinci.

Anket sonuçlarına göre ayda ortalama 12,1 gün etkinlikte bulunan Almanlar, enerjik, hayat dolu İtalyanları bile geride bıraktı.

“Almanlar sandığımızdan daha fazla hayatın tadını çıkarıyor” diyen Badoo’nun halkla ilişkiler müdürü Louise Thompson, Karnaval günleri ve Ekim Şenliği'nde Almanya'da coşkun eğlencenin hakîm olduğunu hatırlatıyor.