26 Ekim 2020 Pazartesi / 9 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası

24 Haziran sonrasına hazırlık yapılmalı

06 Haziran 2018 Çarşamba

Batıcı Gezi ayaklanmasının yıldönümünde Batıcılar buruktu. İnternette yayımladıkları, yağmalı talanlı devrimci fotoğraflarla o günleri yâd etmekten başka ellerinden bir şey gelmedi. 

Çok umutlanmışlardı. Yıllarca hayalini kurdukları ‘halk devrimi’ gerçekleşecek miydi yoksa? Bir taraftan devrimci arkadaşların yolunu, ABD emperyalizminin ileri karakolu Fethullahçı Terör Örgütü’nün polis unsurları açarken diğer yandan da, yine ABD emperyalizminin propaganda aracı CNN de Taksim’in göbeğine kurduğu stüdyo ile canlı canlı devrimci arkadaşların sesi oldu! CNN ekranlarından canlı ve heyecanlı devrimci görüntüler dünyaya servis ediliyordu. 

ABD’nin sponsorluğundaki devrimci günler kısa sürdü ve meselenin ağaç olmadığını anlayanların evlerine dönmesiyle devrim, aynı yılın Aralık ayında yargı darbesine, ondan da başarılı olamayınca hendeklere, hendeklerden çıkamayınca da 15 Temmuz’a ertelendi! 

15 Temmuz gecesi Gezi ayaklanması, savaş uçakları ve tanklarla Anadolu’yu işgal teşebbüsüne dönüştü. Hamdolsun, Allah’ın inayetiyle halk işgalciyi püskürttü. O gece bâtılın değil hakkın halk devrimi oldu! 

Şer bileşenlerinin tek umudu, 24 Haziran günü yapılan yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri. Umutları, Cumhurbaşkanlığı seçiminden değil. Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi tekrar kazanacağını biliyorlar. Umutları, milletvekili seçimlerinden AK Parti’nin yara alması. AK Parti’nin milletvekili sayısını düşürerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini kolunu bağlamayı hedefliyorlar. “Cumhurbaşkanı seçimlerinde oyum Erdoğan’a ama milletvekili seçimlerinde AK Parti’ye oy yok” şâyiası bu maksatla zihinlere üfleniyor. Mezkûr şâyianın hakikate bakan bir yönü de yok değil, bu yönü AK Parti yöneticileri düşünsün… 

Benim dikkatinizi çekmek istediğim husus, 24 Haziran seçimleri sonrası için yapılan hazırlıklar. Şer birleşenleri kaybedeceklerini bildikleri seçimlerin ardından yeni kalkışmaya hazırlanıyorlar. “Sandıkta hile yapıldı, sandığına sahip çık” minvalinde kışkırtmalarla kendi seçmenlerini sokağa dökecekler. Gezi ayaklanmasına destek vermediği için eleştirilen HDP/PKK da işin içinde. 

İnşaallah bu kalkışma uzun sürmeyecek ve bertaraf edilecekler. Yalnız, her şeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerine yıkan AK Parti yöneticilerini ve teşkilâtlarını zorlu günler bekliyor. Maddî ve mânevî hazırlıklar yapılmalı. Vakit kalmadı…