25 Ocak 2021 Pazartesi / 11 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Akıllar sahada değil

23 Kasım 2015 Pazartesi

Trabzonspor’da genel kurul bitmeden Bordo-Mavililer’in düzelmesi mümkün görünmüyor.  Hiç bir Trabzonsporlu futbolcunun aklı sahada değil. Sorumluluğu kimse almak istemiyor. Futbolcular bir başkası işi düzeltsin diye bekliyor. Halbuki sadece biri, yalnızca biri sahada isyan edip “Biz Trabzonsporuz” diyebilse, diğerleri de ona ayak uyduracak ama o isyankar biri yok.

İlk yarıda Gençlerbirliği’ne mahkum oynayan, savunmasından topu ağır ağır çıkartan ve ileriye topu taşıyamayan bir Trabzonspor seyrettik. Gerçi son sekiz maçtır bunun dışında pek bir şey yaptığı da görülmedi. Sırasıyla Cardozo, Erkan Zengin ve Mehmet Ekici oyuna dahil oldu.

Sadi hoca ne var ne yok sahaya sürdü ama onun da yapabileceği bir yere kadar. Futbolcu arkadaşların ayarı kaçmış bir kere. Mbia savunmanın içine fazla giriyor. Özer çok top kaptırıyor. Genç Okay’ın çırpınması ise işe yaramıyor.

Bu üçlü Trabzonspor’un en ideal üçlüsü ve 5 maçta 10 puan alan takımı sürükleyen ekip.  Ama bu ekip bile kendini taşıyamıyor.

Geçen yılın yıldızı Mehmet Ekici gol dışında ortalarda yok.

Oyuncu değişiklikleri Trabzonspor’u daha iyi oynamaya itti. Giren oyuncular her ne sebeple oynamıyorsa da kaliteleri her an iş yapabilecek kapasitede.

Moral. Moral ve moral.

Dolduruşa gelmemek gerek. 

Tehlikenin farkına varılmamış ise o bile iyi. Ya tehlikenin farkına varılmasına rağmen elden bir şey gelmiyorsa o daha tehlikeli.

Geçen yıl Mehmet Ekici ve Cardozo gol attı, kaleci Onur kurtarışları ile gol yemedi. Artık Trabzonspor’un ne oynadığından çok ne yaptığı önemli idi. Gençlerbirliği galibiyeti Trabzonspor açısından çok önemli idi. Zor da olsa puanlar alındı.

Tekelioğlu’nu kutlarken bazı futbolcu arkadaşlara şunu hatırlatayım.

İyi futbolcu zor günlerde ortaya çıkandır. Kalitesi olanlar kalitelerini ortaya koyup arkadaşlarını da sıkıntıdan çıkarmalıdır. Trabzonspor kadrosu çok iyi olmasa da içinde kaliteli arkadaşlar mevcuttur.