26 Ekim 2020 Pazartesi / 9 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Akrep burcunun gizemli dolunayı

07 Mayıs 2017 Pazar

Bu hafta hızlı ve dinamik bir hafta olacak. Bazı zorluklar olsa da genel olarak kolay ilerleyebilecek ve zor işlerin altından kalkabileceğiz. Karmaşık meseleleri sonuçlandırabiliriz. 9 Mayıs’ta Boğa burcundaki Güneş ile Oğlak burcundaki Pluto arasındaki etkileşim, otorite figürleri ve büyük kurumlar arasında dayanışma sağlayacak. 9 Mayıs doğumlu Boğalar ile 10 Ocak doğumlu Oğlaklar ve 11 Eylül doğumlu Başaklar çok avantajlılar. 10 Mayıs gece yarısından sonra Akrep burcunun dolunayı oluşuyor. Üstelik Pluto bu dolunaya çok yakın ve mucizevi dünüşüm için ilave destek olacak. Dibe vurduysak yeniden ayağa kalkmamız için gereken dönüşüm gücünü verecek. İmkansız gibi görünen meseleleri tersine çevirebiliriz. Pluto’nun yanında Neptün de dolunaya enerji veriyor. Tutkulu bir aşk doğabilir!  Koç burcundaki Uranüs’ün sert açısı beklemediğimiz unsurları bir anda önümüze atıverebilir. Aynı zamanda gerçekleşen Merkür-Uranüs kavuşumu beklemediğimiz sözlere, haber ve ani seyahatlere neden olabilir. 11 Mayıs Perşembe Mars-Neptün sert açısı görüş açısında bulanıklığa, aşırı yağış ve kaygan zemine neden olabilir. 12 Mayıs Cuma günkü Mars-Jüpiter dayanışması ise olağanüstü güç ve enerji anlamına geliyor. 5 Haziran doğumlu İkizler ve 7 Ekim doğumlu Teraziler ardından 3 Şubat doğumlu Kovalar bu yüksek enerjiden en çok yararlanacak olanlar.

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan 

Bu hafta para işleri ön plana çıkıyor. Büyük miktarda ödemeler yapabilir, alacaklarınızı tahsil edebilir, tazminat gibi kaynaklarla uğraşabilirsiniz. Kariyerinizde güçlü bir kişi veya kurumdan destek alacaksınız. Önemli bir anlaşma ve ortaklık gündeme gelebilir ancak bilmediğiniz unsurlar ve üzeri kapanan gerçekler için araştırma yapmalısınız. Partnerinizle birlikte seyahat planları yapabilirsiniz.

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs   

Dolunayın parlak ışığı yakın bir ilişki veya ortaklığınıza odaklanacak ve nasıl bir durumda olduğunuzu anlayacaksınız. Duygularınız derinleşecek ve çok duygusal anlar yaşayacaksınız. Partnerinizle birlikte bir hayali gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz ancak parayla ilgili engelleri aşmanız gerekecek. Elinizdeki bir proje veya müşteri sayesinde geliriniz artabilir.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran / HAFTANIN ŞANSLISI

Güç sizde, bu gücü iyi yönetmelisiniz! İşte veya evde çok çalışacak ama büyük işler bitireceksiniz. Maaş dışında komisyon, nafaka, miras, hisse, prim, burs, tazminat gibi kaynaklardaki büyük mücadeleniz sonucunda elinize para geçebilir. Kariyerinizde ise vizyon ve hayal gücünüzle çok başarılı olabilir ama bir konuda belirsizlik yaşayabilirsiniz. Sektörde tanınan biri olma yolundasınız! Bir arkadaş sizi çok şaşırtabilir.  

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

Dolunay derin olan duygularınızı iyice derinleştirecek! Yyöneticiniz Ay’ın oluşumlarından etkilenirsiniz, sizin gibi su elementi duygusal Akrep’teki dolunay ortamı iyice romantikleştirebilirsiniz. İlişkinizi ilerletmeye ya da bitirmeye karar vermeniz mümkün zira aşırı uçlarda duygusal kararlar verme eğilimindesiniz. Ayrıca eviniz veya başka bir mülkle alakalı çok iyi bir fırsat çıkabilir. 

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos 

Dolunay sizin için önemli zira ev ya da iş hayatınızda dönüm noktası olacak bir gelişme getirebilir. Bu gelişmenin sonucunda elinize maaşınız dışındaki bir kaynaktan para geçebilir. Arkadaşlar destek olacak ve ayrıca pek çok sosyal aktiviteye davet edecekler. Ancak sosyal programlar çok masraflı olabilir. Arkadaşlarınızla seyahate çıkabilirsiniz.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Hareketli bir hafta sizi bekliyor! Kısa bir seyahat, heyecan verici haberler, toplantı gibi çok yoğun günler geçirebilirsiniz. Eşiniz, ortağınız,  sevgiliniz, arkadaşınız ya da avukat, ajans gibi bir temsilci sizin için özveride bulunacak ve hayal gücünüzü çalıştırmanızda yardımcı olacak. Kariyerinizin en güçlü dönemindesiniz, hem çok başarılı olacak hem de iyi kazanacaksınız.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim    

Para alışverişiniz dolunayla birlikte zirveye çıkacak. Ev veya başka bir mülkle alakalı, üzerinizde baskı yaratan ve yine parayla ilgili bir konuyu çözümleyebilirsiniz. Ancak partneriniz son anda önünüze engeller çıkarabilir ve sözleriyle sizi çok şaşırtabilir. Diğer yanda yurt dışı bağlantılı işler, seyahat, yayıncılık-medya ve üniversite bağlantılı alanlarda hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

Aşk ayaklarınızı yerden kesebilir. Burcunuzda senede bir kez oluşan dolunayla beraber önemli bir meseleyi sonuçlandıracaksınız. Çok para kazanabilirsiniz. Dolunay iyice derinlere inmenizi  sağlayacak. Bir akrabanız da size destek olacak ve güç savaşı dayanışmaya dönüşecek. Ancak iş yerinde ani değişiklikler ve beklenmedik masraflar olabilir.

YAY 23 Kasım - 21 Aralık / HAFTANIN ŞANSSIZI

YDolunay önsezilerinizi keskinleştirecek ve bilmediğiniz bazı şeyleri öğreneceksiniz. Bir para meselesini çözebilirsiniz. Eve ait konular da yoluna giriyor ama partneriniz zaman zaman sizi sıkıştıracak ama büyük bir hayali gerçekleştirmek için de harekete geçmenizi sağlayacak. Birlikte çok kalabalık bir davete katılabilirsiniz.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak

Dolunayın enerjisiyle düğün, parti, okul yemeği, dernek toplantısı, ticaret fuarı, konser gibi kalabalık etkinliklere katılabilirsiniz. Bir arkadaşınızın hayatındaki önemli bir mesele sonuçlanabilir. İşler çok yoğun,  aynı zamanda kariyerinizde çok başarılı olabilirsiniz. Önümüzdeki hafta sonuna doğru arkadaşlarla beraber belki de su kenarında kısa bir seyahate çıkabilirsiniz.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

İş ya da ev hayatınızdaki önemli bir meseleyi dolunayla beraber sonuçlandırabilirsiniz. Dolunayda para işleriniz de yolunda görünüyor ama sevgiliniz ya da çocuklarla ilgili para konularında yanlış anlaşılmalar olabilir. Yurt dışı bağlantılı işler, yüksek eğitim gibi alanlarda şanslısınız, fırsatlar ve çok iyi seçenekler bulabilirsiniz.

BALIK 19 Şubat - 20 Mart  

 Dolunayla beraber yurt dışına gidebilir, seyahatten dönebilirsiniz. Dolunay medya, yayıncılık, İnternet gibi alanlara da enerji verdiğinden bir işi tamamlayabilirsiniz. Bir arkadaşın desteği olacak. Ancak beklemediğiniz bir ödeme ve parayla ilgili sürpriz haberler olabilir. Aynı zamanda eviniz ya da başka bir mülkle ilgili işler yoğun olacak ama gereken parayı bulacaksınız.