04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Hüseyin GÜLERCE
hgulerce@stargazete.com
Yazarın Sayfası
Dinle

Allah'tan korkmayanlar Fetullah Gülen'den korktu…

13 Şubat 2021 Cumartesi

FETÖ yapılanmasıyla ilgili bir soruşturmada şok detaylar ortaya çıktı.

Elebaşı Fetullah Gülen'e taparcasına itaat eden FETÖ mensupları, nasıl insanlıktan çıkmışlar, esir düşman askerine bile yapılmayacak işkenceleri milletin evlatlarına nasıl reva görmüşler...

Soruşturma kapsamında 2006-2014 yılları arasında Hava Harp Okulu'nda FETÖ mensubu olmayan 780 öğrenci, "müşteki" ve "tanık" olarak dinlendi. Öğrencilerin 15 yıllık revir kayıtları komutanlıktan istendi. Tanık ifadeleri belgelerle doğrulandı.

Şüphelilerin önemli bir kısmının 15 Temmuz darbe girişimine katıldığı öğrenildi.

Haklarında adlî işlemler başlatılanlar arasında; 15 Temmuz Darbe Girişimine katıldıkları gerekçesiyle hüküm giyen eski bir Tümgeneral, eski bir Tuğgeneral, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast timinde yer alan bir Binbaşı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombala emrini veren eski bir pilot Yarbay da var.

HER RÜTBEDEN İŞKENCECİ...

TSK'dan ihraç edilen 10 albay, 5 yarbay, 13 binbaşı, 5 yüzbaşı, 1'i aktif görevde 22'i ihraç edilen 23'ü üsteğmen olmak üzere 56 şüpheliden 27'sinin gözaltına alındığı operasyon halen devam ediyor.

İşkencecilerin; organize ve planlı bir şekilde, Hava Harp Okulu'nda okuyan öğrencileri saatlerce sebepsizce yerde süründürdükleri, öğrencilere teçhizat ve tüfeklerle saatlerce komanda dansı yaptırdıkları, ağaç, direk gibi cansız nesnelere selam verdirdikleri ve birçok öğrencinin bu işkenceler sonrası baygınlık geçirip zor anlar yaşadıkları ortaya çıktı.

İkide bir milletimizin merhamet damarına basan sinsi FETÖ'cüler bu satırları iyi okusunlar.

251 masumu şehit eden, iki binden fazla masumu kurşunlayan, Meclis'i bombalayan kalleşliğin, hainliğin nerelerden başladığını iyi görsünler.

Bu son soruşturma ile FETÖ elebaşı Gülen haini, "Altın Nesil" deyip nasıl devlet ve millet düşmanı üniformalı hainler yetiştirmiş bir daha görüyoruz.

Fetullah Gülen, üslûp meselesini bile namus meselesi olarak anlatırken, bu işkenceleri yapanların namusundan, insanlığından bahsedilebilir mi?

"Herkes kendi karakterinin gereğini sergiler" diyen de Fetullah Gülen'di.

Milletin masum evlatlarına işkence yapanların, onlara bu talimatları veren FETÖ elebaşının karaktersizliği ortada değil mi?

Bu işkenceler neden özellikle Hava Harp Okulu'nu ele geçirmek için yapılıyor?

15 Temmuz'da gördük, Akıncı Hava Üssü, 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin komuta merkeziydi. Savaş uçakları, helikopterler mermi/bomba yağdırıyordu.

Karıncayı bile incitmediği algısı ile Fetullah Gülen, devletin en stratejik kurumlarını sinsice ele geçirirken sadece fiili işkenceler yaptırmadı.

Kul hakkı yiyerek, mobing uygulayarak binlerce insanı tasfiye ettirdi. Kendisine kulluk yapan 1 kişinin önünü açmak için onlarca makam/rütbe sahibinin tasfiyesine onay verdi. Kumpaslarla, yalanlarla, telefon dinlemeleri ve gizli çekimlerle insanların hayatlarını kararttı. Ocakları söndürdü, aileleri perişan etti.

Allah'tan korkmayan ama Fetullah Gülen'den korkan bir haşhaşiler ordusu kuruldu.

Karaktersizlik, onursuzluk bunlarla da sınırlı değildi.

Bu terör örgütü aynı zamanda bir istihbarat örgütü olarak devletin sırlarını; başta ABD, İsrail, İngiliz, Alman istihbarat servisleri olmak üzere yabancılara sattı.

İslamî söylemi ile de Müslümanlara DEAŞ kadar, IŞİD kadar, El Kaide kadar zarar verdi.

Ortaya çıkan ihanetlere, işkence ve zulümlere rağmen hâlâ FETÖ'yü masum göstermeye, FETÖ'cüler için af dilenmeye kalkanlara yazıklar olsun...