02 Aralık 2020 Çarşamba / 16 RebiülAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Erhan Köknar
ekoknar@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Aslan gibi teknik direktör

10 Temmuz 2014 Perşembe

Mancini’den sonra dünya kazan Aysal kepçe, Galatasaray hoca aradı. Kimlerin kapısı çalınmadı ki... Olmadı... Olmadı... Olmadı!

Prandelli tombaladan çıktı! Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, bir gün bir yerde şöyle bir doğruldu... Karşısında Sinyor Prandelli vardı...  Aysal Prandelli’nin gözünün içine baktı ve “ben sizden 4. yıldızı istiyorum Sinyor” dedi. Bu ciddiyetten çok etkilenen İtalyan teknik adam teklife hemen “evet “ dedi.

Prandelli, batan geminin malıydı... Brezilya 2014’te kafadan elenen İtalya’nın hocası Cesare Prandelli aslan gibi cesur bir karar verdi, G.Saray’da göreve başladı. Arena’da imzalar atıldı, Ada’da kutlamalar, Florya’da eğlenceler yapıldı!

Hayırlı uğurlu olsun.

Aslında, Dünya Kupası’na erken veda eden Prandelli’nin aklında takım çalıştırmak falan yokken Aysal aklını çeldi. Prandelli İtalyan Milli Takımı’yla büyük bir hayal kırıklığı yaşamış kafayı sıfırlamak için tam kenara çekilmişken Başkan Aysal öyle bir bakış fırlattı ki İtalyan anında Florya’ya zıpladı! Tıpkı Mancini’de olduğu gibi...

G.Saray 30 sene önce bunu yaşamış, bir Dünya Kupası sonrası erken elenen Almanya’nın yaşlı hocası Derwall’i getirerek devrim yapmıştı. Ancak; Galatasaray 30 senede bir batan gemi malı toplar hale geliyorsa yazık! Demek geçen otuz sene G.Saray’a UEFA Kupası’ndan başka bir şey kazandırmamış, o da Derwall’le, Prandelli’yle değil Fatih Terim’le kazanılmış! Prandelli’nin elinde bugün için tam 39 futbolcu var. Takımda hala eksikler de var. Aysal’ın da kasasında para yok! Allah kolaylık versin!

Prandelli ne yapar bilinmez ama Aysal Eylül’ü bulmaz seçime gider!

Şimdi gelelim sadede; G.Saray bir dünya kulübüdür. Buna itirazı olan yok! Bütün oyuncular, antrenörler ismini duyunca gelmek için birbiriyle yarışır. Onları ikna etmek için de Aysal olmanıza gerek yoktur. Galatasaray dedin mi herkes koşar. Mühim olan Prandelli’nin eline ne vereceğinizdir. Belki de Muslera ve Sneijder de gidecektir! Prandelli bu parasızlıkta elindekileri kaybeder, 40’ına gelmiş İtalyan çıkmaları da Galatasaray’a çakarsa, bu kez Aysal ne yapar?

20. şampiyonluk kimin olur?

4. yıldızı kim takar? Yıldız deyince önceki akşamı hatırladım; Bir yıldız daha kaydı; Brezilya. Almanya çeyrek finalde hem de Brezilya’da, Sambacıları 7-1’le perişan etti! Böylesi hiç görülmedi. Aysal’a duyurulur.

‘Avrupa’da ilk 10’a gireceğim’ derken aman ha dikkat edin; evdeki bulgurdan olmayın, 4. yıldızı kaybetmeyin! Bakınız futbolda her şey oluyor...