• $ 5,8873
  • € 6,5807
  • 241.39
  • 96.142
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ziya ŞENGÜL

sporstar@stargazete.com

Avrupa şansını zora soktu

22 Nisan 2018 Pazar

Trabzonspor sahasında pasif futbol oynamaya devam ediyor. Başlangıçta oyuna ağırlığını koyarak baskı kurmasına ayrıca pozisyonlar bulmasına rağmen gol atmakta bir hayli zorlandı. Maçın başında Burak’ın “al-at” pasını kale dibinden Yusuf olması gereken golü kaçırdı. Aynı Burak ikinci kez Novak’a çıkardığı topla kaçırılan başka bir Trabzon golü vardı. Böylesi gol olacak toplar kaçarsa kazanmayı da zora sokarsın.

Sivassporlu Ali Şaşal kalesinde başarılı kurtarışlarla dikkatimizi çekti. Novak’la direkten dönen top şansın Trabzonspor’dan yana olmadığının görüntüsüydü. Anlaşılan bu maçta Trabzonspor’un şansı da yoktu, kaçırdığı gollerde beceriksizlik içindeydi.

Karadeniz temsilcisi ilk yarıda baskılı oyunla gol pozisyonları bulmasına rağmen gol sesi veremeyince Sivasspor’un gelişen bir atağında Hakan Arslan’ın kafa golüyle ilk yarı konuk takım lehine kapandı.

İkinci yarı ise atılan Sivasspor golünden sonra takım olarak daha güvenli futbol sergilemeye başlayınca Trabzonspor’a karşı ağırlığını koymaya başladı. Bordo-Mavililer kendi sahasındaki bu şansı iyi kullanamayınca Sivasspor’un çok çabuk kontra ataklarına mahkum kaldı. 90’da Kone misafir takımı rahatlatan 2. golü kaydetti. Ayrıca Sivasspor takım olarak kaleci de dahil çok iyi savunma yaparak galibiyete uzandı.

Golcü Burak Yılmaz bu maçta da gördük ki, kaçırdığı gollerin dışında düştüğü ofsayt sayılarıyla gündeme gelecek. Bir futbolcunun bu kadar ofsayta düşmesi onun gibi bir golcüye yakışmıyor. Attığı gollerin sayısı çok fazla... Onların hepsine saygı duyuyorum. Ama attığı gollerden daha fazla ofsayta düşerse asla saygı duymuyorum. Trabzon bu yenilgiyle Avrupa şansını da zora soktu.

Nefes kesen uyuşturucu operasyonu havadan görüntülendi

Nefes kesen uyuşturucu operasyonu havadan görüntülendi

Rusya Su-30SM'leri teslimata hazırlıyor

Rusya Su-30SM'leri teslimata hazırlıyor

Afrika’ya taşınıyorlar...

Afrika’ya taşınıyorlar...

Gram gram sağılıyor! Kilosu 6 bin lira

Gram gram sağılıyor! Kilosu 6 bin lira