28 Eylül 2020 Pazartesi / 10 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Hüseyin GÜLERCE
hgulerce@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Bakan ayakta, fidanlar da tutmaz…

16 Kasım 2019 Cumartesi

Erdoğan Trump görüşmesi, CHP penceresinden tam da tahmin ettiğimiz gibi göründü. 

Erdoğan eli boş dönüyordu. Trump’ın mektubu, dürülüp bükülüp suratına fırlatılmamıştı. Türkiye küçük düşürülmüştü. Öyle ki, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na bir sandalye bile verilmemiş, ayakta bırakılmıştı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, aynen şunu dedi: 

"Zabıt tutuldu mu? Bunun cevabını da Beyaz Saray'da ayakta kalan, kendisine bir sandalye bile verilmeyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan bekliyoruz. Senatörler oturuyor, bizim Dışişleri Bakanı ayakta.” 

Fotoğrafın tamamı ise öyle değil. 

Bakan Çavuşoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da Başkan Trump'ın yanında ayakta duruyor. 

Yani fotoğraf, sırf Türkiye’yi aşağılamak isteyenlerce kesilmiş. “İşte rezaleti gördünüz mü” diye servis ediliyor. 

Tamam, fotoğrafı, medyadaki portakalların karın ağrısını dindirecek şekle sokmuşlar da “Cumhuriyeti kuran partinin” araştırmadan, sorgulamadan küt diye atlaması neyin nesi? 

İnsan gerçekten utanır. Kötülemeye çalıştığınız ülke hepimizin. İnsanın, Erdoğan düşmanlığı, kin ve nefreti ile gözü bu kadar mı kör olur? Vicdanı bu kadar mı kararır? 

Tamam, CHP, AK Parti döneminin hiçbir icraatını tasvip etmiyor. 22 Aralık 2017’de CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Meclis'te bunu çok veciz şekilde ifade etmişti: 

 “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa, bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Bizim görevimiz bu kardeşim…”

Böylesine haksız, insafsız, sorumsuz görev olur mu? 

Doğruya doğru demeyeceksin. Köprü yapılacak, “Üzerinden geçmeyenlerden de para alınıyor” diye sallayacaksın. 

Hastane yapılıyor, “Sağlam olanlardan da para alınıyor” diyeceksin. 

Erdoğan’a FETÖ kumpası kurulurken Taksim Gezi Parkı’nda 15-20 ağaç için saldırıya geçeceksin ama milyonlarca fidan dikilince, “Göreceksiniz bunların hepsi kuruyacak” diye felâket tellallığı yapacaksın… 

CHP zihniyeti tam da böyle. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bir de MHP üzerinden fitne odunu taşıyor: 

“MHP Genel Başkan Yardımcısının masada tam da Trump'ın karşısında oturuyor olması Türkiye'de herkesin ilgisini çekti. Acaba müzakereleri izlemek ve koalisyon ortağına bilgi vermek üzere özel mi oraya gönderildi?" 

Seviyeye bakar mısınız? 

“MHP’nin, Erdoğan’a güveni yok, Genel Başkan Yardımcısını gönderiyor”muş… 

Ayıp ama. Artık utanın ama. 

Sadece ayıp değil. Bu zihniyet sahiplerinin ciddiyetsizliği, fitne üretme kabiliyeti, Türkiye için potansiyel bir tehlikedir. 

Erdoğan başarılı oluyor diye üzüntüden parmağınızda dolama çıkacak…