27 Ocak 2021 Çarşamba / 13 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Beşiktaş, 1461’i ciddiye aldı ama!

11 Ocak 2016 Pazartesi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “1461 Trabzon’la oynuyoruz. Yedek futbolcularla çıkıp onları da bir göreyim” demeyip işi ciddi tutarak asıl kadroya yakın bir tertiple maça çıktı. Bu doğru bir hamleydi. Bir gün evvel de Sadi hoca Trabzonspor’da aynısı yapmıştı. Teknik direktörlerimizi rakibe saygı duyma adına tebrik ediyorum.

1461 Trabzon kiminle mücadele ettiğini bilerek temkinli oynamayı ama geçmişte büyük takımlara karşı aldığı başarıyı da tekrarlama uğraşı içinde oynamaya çalıştı. Orta sahada savunma yapmaya çalışıp bulduğu pozisyonlarda gol atmak için uğraştı. Beşiktaş işi sıkı tutunca ilk yarı boyunca kalesinde tehlikeli pozisyon görmedi. Oğuzhan, Sosa ve Kerim, Beşiktaş’ı rakip sahaya taşıdı. 

1461 Trabzon’u verdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Bu şekilde savaşmaya devam ederse 1. Lig’de de üst sıralarda yerini alacaktır.

Maçta mücadele ve tempo çok yüksekti ve hiç düşmedi. Hele 1461 Trabzon oyunu hiç bırakmadı. Hatta futbolcular ileri çıkışlarda ağabeylerine nazire edecek şekilde tempolu ve kararlı davrandılar. Beşiktaş rakibini son derecede ciddiye alıp maçın her dakikasında ciddi oynamaya çalıştı ve ne kadar doğru yaptıklarıda ortaya çıktı.

Güzel mücadele.

Güzel hareketler.

Dolayısıyla zevkli tempolu bir maç oldu. İlk yarıyı Sosa’nın 45+1’deki golüyle önde kapatan Kartal, 66’da Yüksel’in akıl dolu golüne mani olamadı. Şenol Güneş’in çift forvete dönme hamlesi de sonuç vermeyip iki takım da fırsatları harcayınca puanlar bölüşüldü.

1461 Trabzon, Beşiktaş maçında Trabzon’un yöneticilerine mektup yazdı. “3 yıl evvel mektup yazdık anlamadılar. Bu mektubu size de yazıyoruz. Bize değer verin, Trabzonspor’u ele güne muhtaç etmeyiz” dediler. Başkan ve yöneticilerimiz bu mektubu iyi okumalılar.