22 Ocak 2021 Cuma / 8 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ardan ZENTÜRK
azenturk@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Bir ‘Ankara kuşatmasından’ endişeliyim, oysa saldırı çok yakın…

28 Ocak 2019 Pazartesi

Tahminlerin çok ötesinde derin, iyi tasarlanmış, kanlı hedefleri de olan yeni bir saldırı ile karşılaşacağız, belli oldu. 

Oyunu esas olarak bozan TSK’dır. Deniz kuvvetlerindeki vatansever subayların Tümamiral Cihat Yaycı komutasında geliştirdiği FETÖMETRE sorgulama sistemi emperyalist planın beline darbe vurdu. İçişleri Bakanlığı güzel toparladı, Süleyman Soylu’ya teşekkür borçluyuz. Ankara-İstanbul başta vatansever savcılar ankesörlü telefon soruşturmalarıyla hain örgütün canına okudular, sağolsunlar… 

Bitti mi, bitmedi. 

Biter mi, asla bitmez. İslam’ı Haçlı’ya satan bir örgütü mutlaka oluşturur emperyalist…

Bahçeli haklı: Kim bu Yurtta Sulh Konseyi? Neden uğraşmıyoruz? 

Bu ülkenin generallerinin yarısını ele geçirmiş FETÖ, sivil bürokrasinin ne kadarına hakimdi, dilimizde tüy bitti, uygulasanıza şu FETÖMETRE’yi sivil bürokrasiye… Açık söyleyelim, vatandaş esas olarak siyasetin FETÖ bağlantısından arınmadığına da inanıyor…

Emniyet, istihbarat, savcının canı çıkıyor, 15 Temmuz akşamı darbe şakşakçılığı açık olan rezil için bir bakıyorsun tahliye kararı çıkıyor!.. Neden?.. 

Kimse bizden “hukukun üstünlüğü ve tarafsızlığı” falan laflarına kulak asmamızı beklemesin, yaşadığımız bunca kepazelikten sonra her kararı takip ederiz… 

    

İşgal nedeni oluşturuyorlar…

Alarm zilini 15 Temmuz ihanetinden 15 gün sonra çalmıştım. “(…) yeni planları, Erdoğan’ın kişiliğinde bütün Türkiye’yi “öcü” haline getirmek!..

Erdoğan’dan yeni bir Chavez yaratırlarsa, bugün o darbe girişimini kınamayanlar, hukuk-guguk, insan hakları falan diyerek bu ülkeye toplu ambargolar koymanın yollarını arayacaklar... Ordusunun içine yerleştirdikleri bir çete ile kuşatıp, işgal edemedikleri bir milleti, “toplu cezalandırmayı” ve bunun da “kendi kaderini tayin hakkı ve milli iradesini korumakta” yeni örnekler verecek mazlum uluslara ibret olmasını isteyecekler...” (Erdoğan’ı Chavezleştirmek, STAR, 1.Ağustos.2016)

Belli ki emperyalist 15 Temmuz’un intikamını işgal ile almakta kararlı. Bu nedenle, “Türkiye bir haydut devlettir” kampanyası, zaten 2014’te başlamıştı, şimdi yükseltmeye çalışıyorlar. 

Önce Rum-Ermeni lobisine dillendirdiler iddiayı, 2016’dan bu yana neo-con/Siyonist lobinin tetikçileriyle FETÖ’cü hainlerin kampanyasına dönüştü. 

Uzatmadan söyleyelim, içerde oluşturulacak kanlı kaos senaryosu sonrasında NATO’nun doğrudan müdahalesine zemin oluşturma gayretidir.

Rusya’dan S-400 almamız karşısında neden bu kadar paniklediler? 

  

Seçim sonrasının saldırı planı

Emperyalist planın çıkış noktası, AK Parti-MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın 31 Mart’ta yenilgi almasıdır. 

Başkan Erdoğan…

İlan ettiğiniz adaylara dönük düşünceleri, listeler kesinleşmeden partinizin tüm kesimleriyle istişare ediniz, bir dost ricasıdır.

1 Nisan sabahına dönük ikili bir senaryo pişirilmiş durumda: 

1- Cumhur İttifakı’nın zafiyeti, derhal erken seçimi gündeme getirecek ve Meclis aritmetiğinde değişiklik yapıp, “azil süreci” arayışları gündeme sürülecek, 2- Cumhur İttifakı’nın başarısı halinde bu kez, şimdiden pişirilen “seçimde hile oldu” iddiası ile sokak hareketlendirilerek kaos ve açık müdahale senaryosu devreye sokulacak.

Sorgulamamız gereken işler oluyor. 

FETÖ ile mücadelede “zengin olan yırtıyor” düşüncesi pompalanıyor. 

Suriye politikasında ordunun sınırdaki asimetrik üstünlüğü diplomasi koridorlarında tartışılıyor ayrıca askerimiz orada kimsenin çıkarını değil yalnız milli çıkarı korur, kafası karışık olan varsa, buradan duyuralım.

Trump açıkça ekonomik saldırıdan söz ediyor, üstü kapatılıp, geçiştiriliyor… 

Bir “Ankara kuşatmasından” endişeliyim… Şimdilik bu kadar…