24 Ocak 2021 Pazar / 10 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

''Bölgede bir tek süper güç var o da Türkiye!''

07 Eylül 2020 Pazartesi

Yorgo hem korkuyorsun hem de kendine yandaş arıyor, onları öne sürüp arkalarına saklanıyorsun. Ne sanıyorsun? AB senin için Türkiye'yle savaşır mı?

Hangi AB? Almanya mı savaşacak Türkiye'yle? Macron kaltabanın Fransa'sı mı? İtalya mı?

Kim?

Senin için kimse kılını kıpırdatmaz. Kendi millet vekilin Liana Kanelli'ye kulak versene Yorgo?

"Kimse Yunanistan için ölmüyor...Fransa'ya hiç güvenilmez...Yarı yolda bırakır bizi...Bölgede tek süper güç Türkiye!"

Kanelli'ye biz mi söylettik bunu?

Yooo. Gerçekleri dile getiriyor o kadar! Devletini ve halkını uyarmaya çalışıyor. Şunun şurasında 9 Eylül'e iki gün kaldı. Hani Yorgo, sizin her yıl "Büyük Felaket" diye andığınız, rahmetli Mustafa Kemal Paşa'nın sizi Ege'de yüzme yarışlarına soktuğu günün yıl dönümüne. Yoksa don paça denize atılmayı mı özlediniz gene?

Bu arada istersen dönüp bir Mitçotakis'e bak bir de Tayyip Erdoğan'a. Birinin tek özelliği laf olsun torba dolsun türünden konuşmak, diğerinin ise Osmanlı tokadını vurdu mu karşısındakini oturtmak! Osmanlı tokadını çok özlediysen, o zaman buyur gel! Ama yalnız geleceksin. Ne Almanya, Ne Fransa senin arkandan gelir.

Almanya'da 2.5 milyon Türk yaşıyor, çalışıyor, 1.5 milyonu da seçimlerde oy veriyor. Sen sanıyor musun Merkel bunları hesaplamaz? Senin Almanya'ya getirin ne? Sıfır! Onun için Almanya'yı hiç hesaba katma!

Fransa'nın da Türkiye'de milyar euroluk yatırımları var. Mağaza zincirleri,otomobil üretimi vb.,

Macron bunlardan mı vazgeçecek? Zaten bir seçimlik gelmiş..daha dönemini bitirmeden kapıya konmak istediğini hiç sanmam. Macron show peşinde. Kimi kandırdığını, kimin gözünü boyadığını sanıyor acaba?

Kısacası Yorgo bir başınasın; seni dizimize yatırıp kıçına kıçına vurmadan sen bu şımarıklıktan vazgeç, edebinle otur! Yoksa...söylememe gerek yok. Yoksanın ne olduğunu bilirsin sen...