30 Eylül 2020 Çarşamba / 12 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Mehmet METİNER
mmetiner@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Bu ne edepsizlik, bu ne cüret!

03 Kasım 2018 Cumartesi

CHP listesinden Meclis’e giren SP’li bir vekil, FETÖ’cü hainler/teröristler tarafından bombalanan Gazi Meclis’in kürsüsünde FETÖ darbesine karşı yiğitçe direnenleri edepsizce ve küstahça suçluyor. 

AK Parti grubuna dönerek söylediği sözler yenilir yutulur cinsten değil. 

O kürsünün dokunulmazlığı var bilirim. Lakin o kürsüde hayasızca değerlerimize saldırılmasına, o kürsüyü bombalayan ve milletimizin üstüne ölüm yağdıran FETÖ’cü katillerle milletimizin kahraman evlatlarının aynı kefeye konularak suçlanılmasına zinhar izin verilemez. 

Bedeli ne olursa olsun o alçakça saldırı anında susturulmalıydı. 15 Temmuz ruhu bunu gerektirirdi. Kürsü dokunulmazlığı bu tür hayasız saldırılar karşısında susmayı kapsamaz. O kürsüde konuşan kim olursa olsun şayet dokunulmazlık zırhını kötüye kullanıyorsa gereken neyse yapılır. 

Bu bir demokratik haktır. 

Kendilerine ağır ithamlarda ve hakaretlerde bulunulan AK Parti grubuna mensup arkadaşlarımızın daha sert tepki vermelerini, henüz kürsüde iken bu şahsa haddini bildirdiklerini görmek isterdim. 

Herifçioğlundaki cürete bak ya! 

Adam kalkmış 15 Temmuz’da “iki batılın vuruştuğu”nu söylüyor! 

“Sizinkisi bir menfaat kavgasıydı!” diyor. 

AK Parti grubuna dönerek “Sonunuz yakın!” tehdidinde bulunuyor. 

Hızını alamayıp çok daha edepsiz ve hadsiz bir suçlamada bulunuyor. 

Diyor ki: “Siz Allah’a kulluk etmiyorsunuz. Aciz bir kula kulluk ediyorsunuz!” 

Yani demek istiyor ki “Siz Allah’ın değil Recep Tayyip Erdoğan’ın kullarısınız!” 

İtikadi açıdan yenilir yutulur bir suçlama değil bu!   

***   

Ey kendini ve haddini bilmez herif!  

15 Temmuz’da neredeydin, ne yapıyordun bilmem ama biz SP’li kardeşlerimizle, yani geçmişte Milli Görüş çatısı altında beraber olduğumuz o kardeşlerimizle tanklara karşı bir saftaydık. “İki batılın kavgası” diye tanımladığın o kavganın içinde SP tabanını oluşturan o yiğit kardeşlerimiz de vardı. Ne yani şimdi o kardeşlerimiz “batıl bir dava” için mi vuruştular? 

Onların oy verdiği partinin vekili olarak yaptığın bu konuşmayla onların da pak alnına kara bir leke süren tam bir utanç abidesi olduğunu ortaya koymuş oldun. Eminim ki o kardeşlerimiz sana hak ettikleri dersi en anlamlı bir biçimde vereceklerdir. 

AK Partililerin liderleri Erdoğan’a olan bağlılıkları, o SP’li kardeşlerimizin Erbakan’a bağlılıkları gibidir. Şimdi sen bu densiz mantığınla Erbakancıları da “Kula kulluk edenler!” suçlaması ile baş başa bırakmış oldun. 

Ölümünden sonra bile Erbakan’ın dedikleri doğrultusunda hareket etmeyi imanın gereği olarak gören o saf ve tertemiz kardeşlerimizi  bu durumda birileri kalkıp “Erbakan’a kulluk!” yapmakla suçlarsa ne dersin? 

Bilesin ki ey kendini bilmez herif, ne geçmişte “Erbakan’a kulluk!” ettik, ne de bugün “Erdoğan’a kulluk!” ediyoruz. Bizim biat ve itaat anlayışımız “kula kulluk!” içermez haşa! Bilesin ki biz Allah’tan gayrısına kulluk etmeyiz. Allah’tan gayrısının karşısında secdeye kapanmayız. Kula kulluğu, en aşağılık bir insanlık suçu ve itikaden de şirk sayarız. 

Liderimize bağlılığımız inancımızın bir gereğidir. Bilmiyorsan, o oy aldığın tertemiz SP’li kardeşlerimize sorar öğrenirsin. 

Biz, lidere koşulsuz bir itaatle emrolunmamışız. 

Ey içine CHP zihniyeti kaçmış Erdoğanfobik herif, sahiden merak ediyorum, mesela sen kalkıp aynı mantığı Atatürkçüler için de kullanabilir misin? Yani Atatürk’ün her sözünü “kurtuluş reçetesi” olarak gören CHP’li gardırop Atatürkçüler için de “kula kulluk edenler!” suçlamasında bulunabilir misin?   

***   

Bak seni uyarıyorum: Bir daha sakın “kula kulluk!” suçlamasında bulunarak inancımıza ve değerlerimize hayasızca saldırma! Ve bir daha zinhar tehditler savurma! 

Karşında parmak sallayacağın, tehditler savuracağın, inançlarına edepsizce saldıracağın bir koyun sürüsü yok! 15 Temmuz’da inançları ve davaları için, liderlerinin sıhhat ve selameti için ölüme meydan okuyan hak davanın yiğitleri var! 

15 Temmuz yiğitlerini FETÖ’cü teröristlerle bir tutan ifadelerin için umarım savcılar gereğini yaparlar.