23 Kasım 2020 Pazartesi / 7 RebiülAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Erhan Köknar
ekoknar@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Bu numaralar yemez

06 Kasım 2014 Perşembe

Sanki yine birileri düğmeye bastı. Önce Ünal Aysal saldırdı, ardından duayen İlhan Cavcav ve son olarak da  Fikret Orman üslubunun ve tarzının çok dışına çıkarak F.Bahçe’yi hedef aldı. Suskun kalma kararı alan F.Bahçe dayanamadı cevabı yapıştırdı. Ortalık karıştı!

Galiba; “Hedef 1 milyon üye” diyerek dünya markası olmanın temellerini atan Fenerbahçe’ye karşı bir operasyon başlatıldı! Tehlikeli bir durum. Rekabetteki kıskançlık ağız dalaşına dönmüş vaziyette...

Mehmet Topal’la Demba Ba’nın penaltı pozisyonu için hakemin takdiridir diyen gözlemciye katılıyorum. Demba Ba, Mehmet Topal’ı kafa kola almış birlikte yere düşüyor. Bu hareketin atası Kubilay Türkyılmaz’dır. 1998’de G.Saray-Grasshoppers arasında oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme 1. maçında Kubilay Türkyılmaz, Fatih Akyel’in formasına asılmış ve kendini yere atarak Akyel’i üstüne çekmişti. Bu pozisyonda Türkyılmaz hem Akyel’i hem de hakemi oyuna getirip takımına penaltı kazandırmıştı. G.Saray forması giydiği dönemde de bu numarayı çokça hakemlere yedirmiş takımına haksız penaltılar kazandırmıştı. Artık hakemler bu çok eski numarayı yemiyor ve bunun  için de maçın hakemi Bülent Yıldırım gözlemciden 8,3 not alıyor. İyi, standart beklentilere uygun, verimli performans. Yaygara yapanlar cevaplarını aldılar.

Beşiktaş Teknik Direktörü Biliç ile Fenerbahçe Kaptanı Emre arasında yaşanan gerilimde yine Emre kurban edildi. Bir anda herkes onu suçladı. Perde arkasına bakınca Biliç’in de sütten çıkmış ak kaşık olmadığı ortaya çıktı.

Hırvat teknik adam kenardan daha önce de yaptığı gibi sadece kendi oyuncularına değil rakip oyunculara hakemlere de sürekli agresif tavırları olan biri. Herkes olayları nalıncı keseri gibi kendine yontuyor. F... off’u ilk kim söyledi? Benzer tepkiler nasıl iade edildi onlara da bakmak lazım. Soyunma odasına giderken nasıl bir tavırla iletişim kuruldu.

Saha içinde duygularını kontrol etmede problem yaşayan, aşırı agresif Emre’nin hedefleri arasında spor yöneticiliği var. Bu konuda Emre gerek UEFA programları gerekse ülkemiz üniversiteleri spor yöneticiliği bölümlerinde eğitim almalı. Hem de bugünden itibaren. Çünkü Emre’nin agresif halleri kendine de Fenerbahçe’ye zarar veriyor.