25 Ekim 2020 Pazar / 8 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Şehnaz YILMAZ
syilmaz@staragazete.com
Yazarın Sayfası

Büyük cihan-ı şumul lider ülkem Türkiyem...

16 Kasım 2014 Pazar

“HEPİMİZ farklı sıfatlarla sıfatlandırıldık. Şayet ALLAH herkesin tıpatıp aynı olmasını isteseydi hiç şüphesiz öyle yapardı. Farklılıklara saygı göstermemek kendi doğrularını başkalarına dayatmaya kalkmak Hakk’ın mukaddes nizamına saygısızlık demektir.” Şemseddin-i Tebrizî Hazretleri. Her türlü ayrımcılığa, bölücülüğe ve milliyetçiliğe karşı çıkmamız bu nedenledir. “Yaratılmışı severiz, yaradandan ötürü” Yunus Emre.

Ülkemizin kutsal toprakları ALLAH CC. bizlere büyük bir ikramı. Farklı kültürleri, farklı etnik ve dini kökenleri, farklı uygarlıkları ve insani dokuları bünyesinde barındırmanın zenginliğiyle bugünlere geldik. Millet olarak herkes bu lezzeti ve bunun ne büyük bir lütuf olduğunu anladı. Artık birbirimizi ötekileştirmeden farklılıklarımızla birbirimizi kabul edebiliyoruz.

Geçmişin karanlık senaryoları ve oynanan oyunlar artık milletimizi kandıramıyor. Yabancı güçlerin ve bunların içteki uzantılarının şu an yaşadığı akıl tutulması da bu yüzden. Kurulan oyunların, alıştıkları neticeleri vermemesinin paniğini, tutarsızlığını ve saldırganlığını yaşamaları bu nedenle. Düşüşe geçmiş olduklarını ve tamamen temizleneceklerini görememeleri, bu durumu kabul edememe şokundan meydana gelmiştir. Toplum katmanları arasındaki insanlar artık oynanan oyunlara vakıf, birlik ve beraberlik içinde olmanın lezzetini almış, herkes bir diğerini tanımış ve saygıyla yaklaşması gerektiğini öğrenmiş. Yani kin, nefret ve öfke oluşturup bizi birbirimize düşürmek istendiğini bu millet anladı. “Birbirinizden nefret etmeyin, birbirinize düşman olmayın, birbirinizden yüz çevirmeyin, birbirinize hased etmeyin, kin gütmeyin, ey Allah kulları kardeş olun.” Hz. Muhammed (SAV). Asil milletim gözünü açtı. Biz birbirimizi farklılıklarımızla seviyor, farklılıklarımıza saygı duyup ortak olan noktalarımızda buluşuyor, ortak dil kullanıyoruz...

Yüceler yücesi ALLAH CC.nun izni ve lütfuyla Türkiyemizin hedefleri ve niyetleri büyük. Uyanın artık uyanın! 2023, 2053 ve 2071’lere doğru ilerlerken tarih yazılıyor, siz hala neyin peşindesiniz? Akılla bir noktaya kadar gelinir ondan sonrası çok da kelama dökülmez. Ancak şunu unutmamak gerekir:

Bu millet birden ortaya çıkmış bir millet değil, şanlı tarihi ve geçmişiyle binlerce yıldır tarih yazıyor. Bu milletin asil evlatları ecdatlarına duyduğu saygı ve edeple geçmişle bağını kesmedi, kesmiyor, kesmeyecek inşaALLAH...

BU ASİL ÜLKENİN TOPRAKLARINDAN VE BU TOPRAKLARI ŞEREFLENDİRMİŞ ECDADIMIZDAN BAHSEDERKEN BİR DUR VE DÜŞÜN! BU TOPRAKLAR ÖYLE BİLDİĞİN TOPRAKLAR DEĞİL. ALLAH CC. DOSTLARININ, EVLİYALARIN, NİCE ERENLERİN, ŞEHİTLERİN, VATANSEVER EVLATLARIN YATTIĞI VE YAŞADIĞI TOPRAKLARDIR. DUR VE DÜŞÜN!

Bu nedenle bu vatanın vatansever evlatları: imanı ve inancıyla, milli ve manevi değerleriyle sığınılacak tek ve gerçek dost ALLAH CC. sığınır. Güç ve kuvvetin yalnızca ALLAH CC.da olduğunu bilir. Bu nedenle bitmez tükenmez bir ümit ve inançla ve göğsümüzdeki iman ve ecdadımızın dualarıyla Hz. Muhammed (SAV) kutlu sancağı altında Hakka ilerlerken; vatanımızın değil, bölünmesine değil türlü entrikalarla huzurunun bozulmasına izin vermek bir zerresinden bile taviz vermeyiz. “Bu can feda bu asil topraklara” deriz. Şehitlik bizler için büyük bir şereftir böyle bir imanın karşısında kim durabilir?  Bu nedenle yapılan onca şer ittifakı bizlere bir şey yapamadığı gibi ancak milletimizin uyanmasına vesile oldu. Hedefe kilitlenmiş gidiyorken siz hala neyin peşindesiniz?

İSLAM DİRİLTMEK ve YAŞATMAK İÇİN GELMİŞTİR, YIKIP ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL. Bu nedenle bizler cihadı; edep ve terbiyemizle, ilim ve irfanımızla, cesaret ve sevgimizle, hidayet ve takvamızla İslamın nuru ile Hz. Muhammed (SAV) kutsal sancağı altında bir ayağımız Hakka sabit hizmet ederek yaparız . Bu iman ve inançla yüzyıllara tarih yazdık, yazıyoruz ve yazacağız inşaALLAH...

Muharrem ayının bereketiyle, muharrem ayının getirdiği rahmetle Hazreti Hüseyin’in şehadetini bir kez daha anarak bu topraklarda ilmin, irfanın, aşkın sembolü haline gelmiş Hacı Bektaş-ı Veli Hz’lerinin duasıyla “Vakitler hayrola, hayırlar fethola, şerler defola, 12 imamın himmeti üzerinizde hasıl, kaim ola...”

Rahman ve Rahim olan ALLAH Azimüşşan’a hamd ve şükür, başta Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere, Hz. Ali, Hz. Fatima anamız, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin ve ehlibeyte, diğer bütün peygamberlere, 12 imam, 14 Mâsûm-u Pâk, Peygamber efendimizin ashabına, tüm evliyalarımıza, erenlerimize, şehitlerimize ve velilerimize, şanlı tarihimizde bugünlere gelmemize vesile olan Malazgirt fatihi Alpaslan, Fatih Sultan Mehmed Hz., Gazi Mustafa Kemal, Mehmet Akif Ersoy ve diğer bütün ecdadımıza , merhum Mehmet Oruç hocamıza hediye edilmek üzere El Fatiha...