21 Ekim 2020 Çarşamba / 4 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası

CHP’liler insanlık görsün

15 Nisan 2019 Pazartesi

Ak Parti’nin itirazı neticesi İstanbul’da süren geçersiz oyların sayımıyla alâkalı Cumhuriyet Halk Partisi’nden gün gün yapılan açıklamalarda aşağı yukarı kurulan cümle şu: “Falan ilçenin filan sayılı sandıklarındaki geçersiz oylar sayıldı, AKP adayı Binali Yıldırım’ın hanesine şu kadar oy eklendi.” 

Ardından da ekliyorlar: “Adayımız Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı, mazbatası verilsin!” 

Hem sandıkta yaptığınız örgütlü oy hırsızlığını gün gün açıklayacaksınız hem de “Biz kazandık” deyip mazbatayı isteyeceksiniz, böyle bir pişkinlik karşısında insanın nutku tutuluyor. “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” atasözünün vücut bulmuş günleri yaşıyoruz. 

Gün gün “Yeniden yapılan sayımda AKP adayı Binali Yıldırım’ın hanesine şu kadar oy eklendi.” diyen CHP’li yetkililere CHP tabanından, “Yahu hem sandıkta hırsızlık yok diyorsunuz hem de her gün AKP adayına yeni oy eklendiğini söylüyorsunuz, bu nasıl iş” diye soran yok mu? 

Benimki de soru yani, Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’ye basılan mühürlerin uçtuğuna inananların Binali Yıldırım’a verilen oyların da kendi hanelerine bir şekilde eklendiğine inanıyorlardır! 

İstanbul’daki örgütlü sandık operasyonuyla alakalı gazetemizde çıkan haberleri okuyorsunuzdur. Arkadaşımız Kemal Gümüş’ün ısrarlı haber takibiyle İstanbul’un Büyükçekmece ilçesindeki örgütlü sandık operasyonu tüm teferruatıyla gözler önüne serildi. Gümüş’ün mezkûr mevzuyla alâkalı haberlerin tamamını buraya almam mümkün değil, zaten gerek de yok hepsi internet sayfamızda mevcut, lâkin sandıktaki örgütlü operasyonun büyüklüğünü göstermesi bâbından şu başlığın kâfi olduğunu düşünüyorum: “Köpek barınağına bile seçmen kaydı yapılmış”! 

İstanbul’un 25 ilçesinden 15’inde, o da sadece geçersiz oyların yeniden sayımıyla aradaki fark kapanmışken, üstelik bir de ortada örgütlü sandık operasyonu varken birileri demokrasi ve adalet adına bizlerden CHP’nin kazandığına inanmamızı istiyor. Hırsızlığa, adaletsizliği göz yumarak adalet sağlanacağını iddia etmek de içimizdeki eziklere nasib oldu! 

Yıllarca “Sandıkta hırsızlık” yapılıyor diye yaygara koparan ama ortaya da bir delil koyamayan CHP’nin tavrı seçim sistemine, demokrasiye halel getirmiyor velâkin bâriz örgütlü sandık operasyonunu tespit ve teşhir edip hakkını arayana Ak Parti’nin tavrı seçim sistemine, demokrasiye halel getirmiş oluyor! 

Bu başlı başına garabete bir de kırk yılın İslâmcılar’dan bazılarının katılması da ayrı bir garabet. Onlara göre de, seçim sistemini tartışmaya açmamak, meşruiyetini korumak için Ak Parti oyların tekrar sayımı ısrarından vazgeçmeliymiş. Hele İstanbul’da seçimin tekrar yapılmasını telaffuz bile etmemesi gerekiyormuş! Ak Parti kaybetmeyi de bilmeliymiş. Miş de miş… 

Dedikleri şu: Teslim olalım! 

Bunların bir kısmı Batıcı Gezi ayaklanmasında da aynı tavrı göstermişlerdi. Batıcılar’ın taleplerine boyun eğmek gerektiğini yazıyorlardı. 

Allah’tan, o gün de bugün de teslim olmayan bir lider var da Müslüman Anadolu halkının haklarını Batıcılar’a teslim etmiyor. 

İstanbul’daki seçimlerde örgütlü bir suç işlendiği aşikâr. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri yenilenmeli ki halkın nazarında sistem meşruiyetini koruyabilsin. Aksi durumda CHP ve birleşenleri, meşruiyetini kaybetmiş sisteminin altında kalır. Ben insanlık yapıp ikâz ediyorum yoksa benim zaviyemden CHP ve birleşenlerinin meşruiyetini yitirmiş sistemin altında kalmalarında bir sorun yok!..