24 Eylül 2020 Perşembe / 6 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası

CHP’nin akıbeti

23 Ekim 2019 Çarşamba

Hiç umudum yoktu ama açıkçası haksız çıkmayı, bir kere de olsun haklarında sûizan yapmış olmayı isterdim. Hiç değilse içlerinde bu topraklara aidiyet duygusu taşıyanlar vardır diye düşünüyordum ama netice sûkutuhayal. 

Ne yazık ki, Türkiye ve Suriye’nin teröre karşı ortaklaşa düzenlediği Barış Planı Harekâtı’nın yanında olamadılar. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde harekâtla ilgili tezkereye mecburiyetten “evet” dediler. Tıpkı 15 Temmuz Anadolu’yu işgal teşebbüsü sonrası 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’daki millet buluşmasına zoraki katılmaları gibi. Hatırlayalım, müstehcen kasetten CHP’ye genel müdür olarak atanan Kemal Kılıçdaroğlu 7 Ağustos’ta Yenikapı’daki millet buluşmasına katılmasının ardından Fethullahçı Terör Örgütü’nün “Asıl darbe 20 Temmuz’da yapıldı” suflesini diline pelesenk etti. 

Kılıçdaroğlu 20 Temmuz’a niçin ‘darbe’ diyordu? 15 Temmuz gecesi FETÖ üzerinden ülkemizi işgal teşebbüsünün püskürtülmesinin ardından terör unsurlarına yönelik operasyonların rahatlıkla yapılabilmesi için 20 Temmuz’da olağanüstü hal ilan edilmişti. Halk savaş uçakları ve tanklarla bombalanmış, birkaç saatliğine savaşı bilfiil yaşamıştık. Batı’da mantar tabancası patlasa olağanüstü hal ilan edilirken Türkiye bu ahval içinde olağanüstü hal ilan etmeyecekti de ne yapacaktı? 

İşgale, teröre karşı ilan edilen olağanüstü hale Kılıçdaroğlu ‘Asıl darbe’ diyebildi; halkı ve devlet kurumlarını bombalamak değil de teröre karşı tedbir almak asıl darbeymiş, 15 Temmuz da tiyatro! Genel başkanlarının bu tezviratı üzerinden CHP’liler de Müslüman Anadolu halkının 15 Temmuz’da yazdığı destanını küçümseyici açıklamalar yaparak FETÖ’nün arzuladığı şüphe ortamını oluşturdular. 

FETÖ’nün söylemleri ana muhalefet partisi CHP tarafından dile getirilip meşrulaştırılmaya çalışıldığı gibi PKK/HDP/YPG terör unsurunun da söylemleri CHP tarafından dile getiriliyor. Sadece bununla yetinmeyen CHP, Batı’nın ülkemiz hakkındaki yalanlarına da taşeronluk yapıyor. “Barış Planı Harekâtı” başladığı günden beri Batı medyası aracılığıyla servis edilen yalanları Kılıçdaroğlu, TBMM kürsüsünde söylemekten hicap duymuyor! 

CHP 15 Temmuz’da halktan yana olma fırsatını kaçırmıştı, “Barış Planı Harekâtı”yla bu fırsatı yakalayabilirdi ama olmadı. CHP terörle arasına mesafe koyamadı. 

CHP, 15 Temmuz gecesi 40 yıllık emekleri, “Barış Planı Harekâtı”yla da, İsrail Gazetesi’nin ifadesiyle 6 yıllık emekleri 6 günde yok edilenlerle birlikte mahvolmaya kendini mahkûm etti.